گروه معادن
 
سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در معادن بردسکن
گروه معادن - بیش از 300 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در معادن بردسکن سرمایه گذاری انجام شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی در سفر به بردسکن سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی بخش خصوصی در معادن بردسکن گفت: بردسکن یکی از قطب های تولید مس و طلا در خراسان رضوی است و بیش از هزار نفر در این حوزه اشتغال دارند .

راضیه علیرضایی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در این زمینه افزود: رسیدگی به مشکلات حوزه معادن از جمله بحث برق، آب و گاز از برنامه‌های مصوب کارگروه رفع موانع در خراسان است که با تامین اعتبار اجرایی می‌شود.

سرپرست فرمانداری بردسکن هم در این جلسه گفت: برای سرمایه گذاری صاحبان سرمایه در این شهرستان همکاریهای لازم انجام میشود.

ابراهیم قاسم پور با بیان اینکه بخش خصوصی ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه معادن سرمایه گذاری کرده است، افزود: معدن طلا " دامن قُر " با سرمایه ۸۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم طلا در مرحله فرآوری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اکنون سرمایه گذار به دنبال ساخت کارخانه طلا است که برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغالزایی دارد، گفت: معدن طلای "سه بندون" در منطقه کوهپایه ای بردسکن بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز بهار سال آینده کار استخراج ازاین معدن نیز انجام خواهد گرفت.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بردسکن نیز گفت: در شهرستان بردسکن 33 واحد معدنی دارای پروانه فعالیت دارند که مهمترین آن شامل معادن مس ، طلا و آهن است.

شهرام طلوع فکور افزود: بزرگترین کارخانه کنسانتره مس خراسان رضوی در منطقه دهان قلعه با نام معدن نسیم قرار گرفته است که پارسال افتتاح شد و دو معدن طلا در شهرستان بردسکن در مرحله استخراج قرار گرفته است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب: 45516
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما