گروه صنایع معدنی فولاد
 
پس از 12 سال؛
اسدآباد دوباره آهن آلیاژی می‌سازد
گروه صنایع معدنی >فولاد - فرماندار شهرستان اسدآباد از فعالیت مجدد کارخانه ذوب مفید این شهرستان همراه با طرح توسعه شرکت فوق در آینده نزدیک خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، کریم حمیدوند در حاشیه نشست خود با سرمایه‌گذاران جدید کارخانه ذوب مفید اسدآباد واقع در شهرک صنعتی شهرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این شرکت پس از 12 سال تعطیلی توسط چند سرمایه‌گذار جدید از جمله یک سرمایه‌گذار هندی مجددا در آینده نزدیک با طرح توسعه لازم به چرخه تولید باز خواهد گشت.

وی با بیان اینکه شرکت ذوب مفید ضایعات آهن‌آلات فرسوده را به آهن‌آلیاژی مبدل می‌کند، خاطرنشان کرد: این کارخانه برای طرح توسعه خود نیازمند 6 مگاوات برق در زیرساخت شهرک صنعتی است که با پیگیری‌های لازم در جلسات گذشته از جمله جلسه‌ای در دفتر معاون امور اقتصادی استانداری همدان افزایش زیرساخت برق کل شهرک صنعتی اسدآباد از 3 مگاوات برق به 13 مگاوات تصویب شد.

حمیدوند افزود: در این مصوبه مقرر شد با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان از طریق سرمایه‌گذار، فرمانداری، شهرک صنعتی و شرکت برق زیرساخت برق شهرک صنعتی از 3 مگاوات به 13 مگاوات برق افزایش یابد.

وی تصریح کرد: مشکلات و موانع بانکی این سرمایه‌گذاران برای طرح توسعه و آغاز فعالیت مجدد کارخانه پس از 12 سال تعطیلی امروز مورد بررسی قرار گرفته و به جد در دست پیگیری است.

فرماندار اسدآباد اظهار کرد: در طرح توسعه شرکت ذوب مفید این شرکت با ظرفیت 10 تن قرار بر فعالیت خواهد داشت که در صورت اجرای طرح توسعه کامل این پروژه برای 500 نفر از جوانان اسدآبادی اشتغال به همراه خواهد داشت.

حمیدوند یادآور شد: هفته آینده از طرح توسعه شرکت ذوب مفید شهرستان به اتفاق خبرنگاران بازدید لازم انجام خواهد گرفت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب: 45499
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا