گروه معادن ساير حوزه ها
 
جمعی از فعالین دانشجویی، هنری و کارگری:
آقای روحانی! دستور توقف خصوصی‌سازی به شکل موجود را بدون درنگ صادر کنید
گروه معادن >ساير حوزه ها - جمعی از فعالین دانشجویی، هنری و کارگری طی نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور به نحوه واگذاری شرکت‌های دولتی و نتایج تاسف بار خصوصی سازی ها انتقاد کرده و از وی خواستند تا دستور توقف خصوصی‌سازی به شکل موجود را بدون درنگ صادر کند.
 
به گزارش ماین نیوز، جمعی از فعالین دانشجویی، هنری و کارگری طی نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور به نحوه واگذاری شرکت‌های دولتی و نتایج تاسف بار خصوصی سازی ها انتقاد کرده و از وی خواستند تا دستور توقف خصوصی‌سازی به شکل موجود را بدون درنگ صادر کند.

متن این نامه خطاب به روحانی به شرح زیر است:

« تاکید اخیر جنابعالی مبنی بر سرعت بخشیدن به واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی در شرایطی که نتایج اسف‌بار خصوصی‌سازی‌های انجام شده، هم اکنون در جای جای کشور نمایان شده، هشدار دهنده است! هشدار دهنده از آن جهت که هدف‌گیری برای فلج کردن صنعت کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن را نشان می‌دهد، هر چند که انگیزه چیز دیگری باشد. مستند این ادعا آن چیزیست که امروز در صنایع #خصوصی‌سازی شده شاهد آن هستیم.

جنابعالی در مقام ریاست جمهوری استحضار دارید که خصوصی‌سازی‌های انجام شده در صنایعی چون ماشین‌سازی تبریز، آذرآب، هپکو، هفت‌تپه، آلومینیوم المهدی و فولاد اهواز نه تنها اهداف نظام در جهت بالا بردن سطح تولید و ایجاد اشتغال را برآورده نکرده، بلکه منجر به کاهش و یا توقف تولید، از بین رفتن امنیت شغلی، بیکاری، به تعویق افتادن حقوق و دستمزد کارگران و بعضا به تاراج رفتن اموال این صنایع شده است. علاوه بر این، اعتراضات کارگران این صنایع نسبت به آنچه بر سرشان آمده، در بعضی موارد بازداشت و تضییع حقوق قانونی تعدادی از #کارگران معترض را در بر داشته است.

جناب آقای روحانی؛

در شرایطی که کوس رسوایی خصوصی‌سازی‌های افسارگسیخته رانتی به صدا درآمده، اصرار دولت جنابعالی برای ادامه و گسترش این نوع واگذاری‌ها که اکنون به صنایع تولید کننده کالاهای استراتژیک چون غله و دیگر محصولات مهم کشاورزی و صنعتی بسط یافته و غو‌ل‌های صنعتی همچون کشت و صنعت مغان را هم در بر گرفته است و یا وعده‌تان به ملت در مورد واگذاری سریع شرکت‌های عظیم زیر مجموعه نهاد دولتی شستا به بخش خصوصی، چه توجیهی دارد؟

جناب آقای روحانی؛

امضاکنندگان این عریضه از جنابعالی به عنوان عالی‌ترین مقام اجرائی کشور که وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف دولتی و از جمله سازمان خصوصی‌سازی را تحت امر خود دارید، می‌خواهیم که تا تامین شروط لازم و ایجاد شفافیت و فراهم نمودن الزامات مشارکت فعال و تاثیرگذار کارگران در برنامه‌ریزی و نحوه اداره صنایع قابل واگذاری، دستور توقف خصوصی‌سازی به شکل موجود را بدون درنگ صادر کنید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 45490
 
مرجع : خبرگزاری فارس