گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل فولاد آذربایجان:
تولید فولاد میانه به بیش از ۲میلیون تن در سال افزایش می یابد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل فولاد آذربایجان گفت: با تکمیل چرخه تولید، ظرفیت عرضه انواع محصولات این مجتمع به بازار به بیش از 2 میلیون تن در سال خواهد رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد جعفر عظمایی با بیان اینکه، شهر میانه دروازه آذربایجان می باشد، افزود: تولید مفتول های صنعتی مجتمع فولاد میانه در منطقه زبانزد است.

وی با اشاره به وجود سه مجموعه فعال فولادی در این مجتمع بیان کرد: واحد نورد یا تولید مفتول های صنعتی و ساختمانی از سال 1379 فعالیت خود را آغاز کرده و عمده تولیدات این واحد انواع میلگرد 10 تا 32 میلی متری است.

مدیرعامل مجتمع فولاد میانه اضافه کرد: در این واحد سالانه 550 هزار تن محصول با کیفیت به دست جوانان تولید و به بازار عرضه می شود و این شرکت گواهینامه ارتقای کیفی اتحادیه اروپا را در پی بازدید کارشناسان اروپایی و بررسی تولیدات آن کسب کرده است.

وی همچنین به کنترل کیفی محصولات صادراتی مجتمع فولاد میانه اشاره کرد و گفت: در چند ماه گذشته 27 هزار تن محصول فولادی از میانه به ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان و گرجستان صادر کرده ایم.

عظمایی با اشاره به احیای مستقیم واحد دوم مجتمع فولاد آذربایجان در میانه، افزود: سالانه 800 هزار تن آهن اسفنجی در این واحد تولید می شود که ماده اولیه کارخانجات تولید انواع پروفیل ها، شمش ها و مقاطع فولادی است.

وی واحد سوم مجتمع فولاد آذربایجان را واحد تولید شمش های فولادی اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این واحد در اواخر سال آینده زنجیره ارزش افزوده تولید در کارخانه فولاد سازی تکمیل و تولید انواع محصولات در این مجتمع به بیش از 2 میلیون تن در سال خواهد رسید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: 45477
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا