گروه معادن فلزات گرانبها
 
گرجی ها در فرآوری معدن طلای هشترود سرمایه گذاری می کنند
گروه معادن >فلزات گرانبها - فرماندار هشترود از سرمایه گذاری گرجی ها در راه اندازی واحد فرآوری معدن طلای «بسیط» این شهرستان خبر داد
 
به گزارش ماین نیوز، امین امینیان روز دوشنبه در دیدار با سرمایه گذاران ایرانی و گرجی معدن «بسیط» اظهار داشت: فناوری شرکت گرجی برای راه‌ اندازی واحد فرآوری این معدن در اختیار سرمایه گذار ایرانی قرار می گیرد.

وی گفت: بر اساس این سرمایه گذاری، همه مراحل کنسانتره و جداسازی طلای معدن «بسیط» در شهرستان هشترود انجام می شود و با ساخت کارخانه و بهره ‌برداری از آن در سال آینده برای حدود 180 نفر اشتغالزایی می شود.

امینیان افزود: شرکت گرجی در قبال فناوری که در اختیار طرف ایرانی قرار می دهد، سهمی از ماده فرآوری شده خواهد داشت اما همه امتیازات دیگر برای کشور و شهرستان محفوظ خواهد بود.

وی ادامه داد: با راه ‌اندازی واحد فرآوری معدن طلای بسیط، این واحد آمادگی فرآوری روزانه 1500 تن ماده معدنی را خواهد داشت.

امینیان با بیان اینکه هشترود جزو شهرستان‌ های برتر آذربایجان شرقی در زمینه معادن (معدن مس قاضی ‌کندی، معدن مرمر کریم‌ آباد و معدن طلای بسیط) است، گفت: درصدد جذب مشارکت بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌ گذاران به منظور بهره‌ برداری از معادن شهرستان هستیم و فرمانداری آماده همکاری در این زمینه و کاهش روند اداری برای مشارکت سرمایه گذاران است.

رحیمی، سرمایه ‌گذار ایرانی معدن طلای «بسیط » و دیوالدزه، سرمایه ‌گذار گرجستانی، طرح فرآوری معدن نیز در این دیدار بر لزوم تسریع در امر سرمایه گذاری و ساخت کارخانه و واحد فرآوری تاکید کردند.

معدن طلای «بسیط» در 45 کیلومتری شهرستان هشترود در روستایی به همین نام قرار دارد و اولین معدن طلای پلاسری شناخته شده در ایران است که طلای آن کاملا آزاد بوده و با هیچ کانی درگیر نیست.

تیم کانسار این معدن از نوع هیدروترمالی است که شامل فلزات گرانبها شامل طلا و نقره قابل استحصال است و فرآوری از این معدن حدود 74 تن با عیار 2.41 پی پی ام است.

شهرستان هشترود با 57 هزار جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: 45468
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا