گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
شرکت‌های دولتی به افراد فاقد اهلیت واگذار شده
لزوم ورود قوه قضائیه به تخلفات سازمان خصوصی سازی
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس گفت: ۵۵ نماینده مجلس در نامه‌‌ای از قوه قضاییه خواسته‌اند به تخلفات سازمان خصوصی‌سازی ورود کرده و حق و حقوق مردم ایران را پس بگیرند زیرا این واگذاری‌ها موجب بروز نارضایتی‌های فراوان شده و این شرکت‌ها به افراد فاقد اهلیت واگذار شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامه ۵۵ نماینده مجلس به قوه قضاییه در خصوص تخلفات متعدد سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری شرکت‌های دولتی گفت: خیلی از تجمعات کارگری در کشور برگزار می‌شود که به واگذاری اشتباه شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی باز می‌گردد.

وی افزود: به نظر می‌رسد سازمان خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی را به افرادی که اهلیت این کار را نداشته‌اند واگذار کرده است و حتی برخی از این افراد بعد از خریداری این شرکت‌ها، انبارها و ساختمان‌ها و تجهیزات آنها را فروخته و برخی از این افراد به خارج از کشور فرار کرده‌اند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تصریح کرد: متأسفانه سازمان خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی را به افرادی که می‌بایست پس از خریداری آن کارخانجات را به چرخه تولید باز می‌گرداندند واگذار کرده است و آنها هم به صورت ویژه ضمن نقد کردن بسیاری از اموال و تجهیزات و ساختمان‌های مرتبط با این شرکت‌ها و کارخانجات، کشور را ترک کرده و بدهی‌ها و کاگرارن معترض را به حال خود رها کرده‌اند.

وی گفت: اتفاقات رخ داده در شرکت نیشکر هفت تپه خوزستان و همچنین واگذاری کارخانه آلومینیوم المهدی و پالایشگاه کرمانشاه و اعتراضات کارگری در اراک و تبریز نشان دهنده مشکلات موجود در سازمان خصوصی‌سازی در خصوص واگذاری این شرکت‌های دولتی بوده و هست.

وی با تاکید بر اینکه این ۵۵ نماینده مجلس در نامه‌شان از قوه قضاییه خواسته‌اند به این موضوع ورود کرده و به سوء مدیریت‌ ریاست‌های دوره قبلی سازمان خصوصی‌سازی یعنی آقای پوری حسینی ورود کرده و به عنوان مدعی‌العموم ضمن بررسی این اقدامات حق و حقوق مردم ایران را پس بگیرند چرا که این واگذاری‌ها موجب بروز نارضایتی‌های فراوان شده و این شرکت‌ها به افراد فاقد اهلیت واگذار شده است.

ابوترابی گفت: لازم است قوه قضاییه از تمامی ابعاد و جوانب به مسائل واگذاری شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی ورود کرده و این موضوع را تعیین تکلیف کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 45460
 
مرجع : خبرگزاری فارس