گروه معادن زغال‌سنگ
 
پروژه احداث کک‌سازی سوادکوه متوقف شده است
گروه معادن >زغال‌سنگ - استاندار مازندران با اشاره به اینکه این استان غنی از منابع ذغال سنگ است گفت: پروژه احداث کک‌سازی سوادکوه متوقف شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، احمد حسین‌زادگان امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت ایمیدرو با اشاره به اینکه پروژه‌های جاری ایمیدرو در استان در حال اجرا است از پیگیری برای اجرای پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری ایمیدرو در استان خبر داد.

وی افزود: شرکت ایمیدرو در حوزه زغال سنگ فعالیت‌های خوبی را شروع کرده که یکی از محوری‌ترین آن پروژه کک‌سازی سوادکوه است که در حال حاضر به دلیل مسائل عدم دریافت مجوزهای زیست محیطی متوقف شده اما تصمیم گرفته شد که با همکاری شرکت ایمیدرو این مشکلات را برطرف کنیم تا هر چه زودتر این پروژه تعیین تکلیف شود.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه معادن کردآباد و گلیران محور توسعه معادن ایمیدرو است، تصریح کرد: با توجه به رتبه اول مازندران در معادن فلورین، از ایمیدرو خواستیم که به تجهیز و توسعه معادن فلورین و صنایع فرآوری فلورین ورود کند.

استاندار مازندران درباره برخی از تصمیم‌های این جلسه نیز گفت: بازفرآوری و بازیافت باطله‌ها، اجرای طرح افزایش ظرفیت و زیر ساخت‌های گلیران، تکمیل اکتشاف و افزایش بهره وری معدل کردآباد، کمک به تکمیل موزه معدنی سوادکوه ، اجرای یک طرح بزرگ صنایع معدنی با تکنولوژی بالا در مازندران و کمک به ایمنی معادن زغال سنگ از دیگر مصوبات این نشست در راستای توسعه معادن و اشتغال زایی بود.

وی اکتشافات اولیه معادن مس و آهن در استان را یک ظرفیت برشمرد و افزود: از ایمیدرو دعوت شد که برای توسعه صنایع پائینی دستی فولاد آلومینیوم ، مس ، فویل و کویل آلومینیوم نیز اقدامات لازم را انجام دهد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 45458
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم