گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
برکناری رییس سازمان خصوصی سازی از شایعه تا واقعیت
پوری حسینی: ممنوع الخروج نشده ام
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - نماینده مردم بندرعباس در مجلس می گوید که وزیر اقتصاد قول برکناری رییس سازمان خصوصی سازی را داده اما پوری حسینی می گوید که تاکنون برکنار و ممنوع الخروج نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، در روزهای اخیر اخبار غیررسمی مبنی بر اینکه میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی در حال برکناری است و حتی ممنوع الخروج شده، نیز شنیده می شود، خبری که خبرنگار ما به دنبال صحت و سقم آن رفت.

احمد مرادی عضو کمیسیون انرژی در این باره خبر داد که وزیر امور اقتصادی و دارایی قول برکناری پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی را داده چراکه تخلفات زیادی در واگذاری ها توسط این سازمان رخ داده است.

نمیانده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، همچنین از نامه بیش از 50 نماینده به رییس قوه قضاییه برای بررسی تخلفات سازمان خصوصی سازی خبر داد و گفت: سازمان خصوصی سازی در هر استان یک یادگاری بدی بر جای گذاشته و مسئولیت مستقیم آن متوجه پوری حسینی است، البته از وزیر درخواست شده که سریعا در ریاست سازمان خصوصی سازی جابجایی های لازم را انجام دهند.

رییس سازمان خصوصی سازی آرامش بیشتر استان ها را سلب کرده است

وی ادامه داد: نمایندگان در نامه به رییس قوه قضاییه ذکر کرده اند که رییس سازمان خصوصی سازی مشکلاتی در کشور ایجاد کرده که آرامش بیشتر استان ها در حوزه کارگری مرتبط با واگذاری ها را سلب کرده است که می توان به واگذاری نامناسب آلومینیوم المهدی و هرمزال، کشت و صنعت کارون و پالایشگاه کرمانشاه اشاره کرد.

صحت و سقم این برکناری را از شخص میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی جویا شد که وی در این خصوص  گفت: تاکنون وزیر اقتصادی و امور دارایی در خصوص برکناری به بنده چیزی نگفته و بنده تنها در جراید و خبرگزاری ها این خبر را شنیده ام، البته بنده به هر وزیری که برای وزارت امور اقتصادی و دارایی منصوب و از مجلس رای اعتماد گرفته مراجعه کرده و درخواست استعفا می کنم تا در صورت تمایل از بنده در ریاست سازمان استفاده کند.

پوری حسینی: برکنار و ممنوع الخروج نشده ام

رییس سازمان خصوصی سازی، افزود: خدمت آقای دژپسند نیز شرف یاب شده و عنوان کردم که به حال سازمان خصوصی فکری کنند که تاکنون این اتفاق میمون و مبارک رخ نداده است.

پوری حسینی با اشاره به نامه نمایندگان به رییس قوه قضاییه برای بررسی تخلفات سازمان خصوصی سازی و درخواست ممنوع الخروجی خود، تصریح کرد: چنین درخواستی از سوی نمایندگان از قوه قضاییه مطرح شده اما بنده با هیچ شخصی مشکلی نداشته و تاکنون ممنوع الخروج نشده ام.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب: 45452
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت