گروه معادن سنگ آهن
 
مديرعامل سنگ آهن مرکزی بافق دوباره به کار بازگشت
گروه معادن >سنگ آهن - پس از يک هفته بلاتکليفي با پيگيري هاي مسوولان محلي و استاني مدیرعامل سنگ آهن مرکزی به کاربازگشت .
 
به گزارش ماین نیوز، پس از يک هفته کش و قوس براي تعين تکليف مديرعامل شرکت سنگ اهن مرکزي ايران-بافق سرانجام با پيگيري هاي مسوولان محلي،استاني و حتي کشوري، مجددا رحيمي به عنوان مديرعامل اين شرکت معرفي شد.

22اذرماه خبري مبني بر برکناري رحيمي مديرعامل شرکت سنگ اهن مرکزي در يکي از سايت هاي محلي بافق منتشر شد و تعجب همگان را برانگيخت که رحيمي هنوز نيامده برکنار شده است.

در اين مدت رسانه ها و فضاي مجازي پر شده بود از اخباري که نحوه عزل و انتصاب رحيمي برايشان سوال برانگيز بود و با واکنش به اين موضوع به پيگيري ان پرداختند و مصاحبه هايي را با مسوولان مربوطه منتشر کردند.

هرکدام از مسوولان بافق،استان و حتي کشور به پيگيري اين موضوع پرداختند که اگر رحيمي بازنشسته نيست چرا حکم وي توسط مدير عامل صندوق فولاد بازنشستگي پيرو نامه وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي مبني بر قانون منع به کارگيري بازنشستگان صادر شده است

در اين ميان رحيمي در طي مصاحبه اي با يکي از سايت هاي محلي بازنشستگي خود را تکذيب کرد و گفت من هنوز بازنشسته نيستم،اين درحالي بود که عسکري مديرعامل صندوق بازنشستگي فولاد کشور طي مصاحبه اي با يکي ديگر از سايت هاي محلي، رحيمي را بازنشسته اعلام کرد.

دوگانگي اين موضوع باعث شد که مسوولان قول پيگيري دهند و بازنشسته بودن يا نبودن رحيمي را مجددا بررسي کنند و اعلام کردند که تا اتمام بررسي موضوع مديرعامل اين شرکت معرفي نشود.

صباغيان نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي هم در اين راستا در جمع نمازگزاران 23اذرماه بر لزوم بازگشت رحيمي تاکيد کرد و گفت: اگر کار قانوني بوده است تابع آن هستيم اما اگر غير اين است بايد پاسخ داده شود و تجديد نظر گردد.

تا اينکه در روز دوشنبه 26اذرماه فرماندار بافق و ديگر اعضاي شوراي تامين شهرستان اعلام کردند که رحيمي تا يکم اسفندماه بازنشسته نيست و بر اين اساس مقرر شد که وي مجددا به سمت اين شرکت بازگردد.

طبق اين خبر اعلام شد که حکم ابلاغ دکتر علي اکبررحيمي بافقي به دستور وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي،توسط مدير عامل صندوق بازنشستگي فولاد کشور صادر گرديده و حکم قبلي کان لم يکن تلقي مي گردد.

بر اين اساس رئيس شوراي کارگري شرکت سنگ اهن مرکزي ايران- بافق پيام تبريکي در راستاي بازگشت رحيمي به اين شرکت صادر کرد و از تمامي کساني که براي بازگشت وي به سنگ اهن تلاش و پيگيري کردند تشکر نمود.

در خطبه هاي نماز جمعه 30اذرماه هم امام جمعه بافق بازگشت رحيمي به سنگ آهن بافق را تاييد کرد.

شايان ذکر است با وجود اينکه عدم بازنشستگي رحيمي مشخص شده اما هنوز اعلام بازگشت وي به طور رسمي اعلام نشده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 45432
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما