گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
نشست نمایندگان هرمزگان با وزیر اقتصاد درباره آلومینیوم المهدی
کارگران باید سهامدار مجتمع شوند
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - نماینده مردم بندرعباس در مجلس، از نشست نمایندگان هرمزگان با وزیر اقتصاد درباره آلومینیوم المهدی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، احمد مرادی با اشاره به فسخ قرارداد آلومینیوم المهدی و هرمزال گفت: سازمان خصوصی سازی با فشار دستگاه های نظارتی و نمایندگان مجبور شد بپذیرد که خریدار آلومینیوم المهدی و هرمزال تخلفاتی داشته و حق و حقوق دولت را پرداخت نکرده و قرارداد را فسخ کرد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آخرین اخبار بیانگر این است که 2 نفر از سوی سازمان خصوصی سازی در مجتمع آلومینیوم المهدی مستقر شده اند، افزود: علیرغم این موضوع متاسفانه هنوز شبانه شمش از کشور خارج می شود که این کار غیرقانونی بوده و باید مانع آن شد، لذا سازمان خصوصی سازی باید 24 ساعته روی مجتمع نظارت داشته باشد و دستورات لازم را صادر کند.

مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال عملا زیر قیمت کارشناسی واگذار شد

وی ادامه داد: مقرر شده مجمع نمایندگان استان هرمزگان امروز جلسه ای با وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره شرایط خاص دو مجتمع برگزار کنند .

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اتفاقات تلخی در سال 93 برای مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال رخ داد، اظهار داشت: مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال عملا زیر قیمت کارشناسی واگذار شد که این اتفاق نباید دوباره تکرار شود و وزیر امور اقتصادی و دارایی باید دستورات لازم را در این زمینه صادر کند

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیشنهاد اولیه این است که مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال به خانواده بزرگ آلومینیوم کشور واگذار کند و کارگران سهامدار آن شوند و عملا با توجه به اینکه چرخه تولید آلومینیوم به دست کارگران می چرخد، آنها باید صاحب اصلی آن شوند.

شایان ذکر است؛ نماینده بندرعباس امروز عنوان کرد که خبرها حاکی از این است که دو شرکت آلومینیوم المهدی و هرمزال پیش از فسخ فروخته شده و برگزاری شتاب زده مزایده های نوبت اول،‌ دوم و سوم فقط برای سرپوش گذاشتن به این معامله پنهانی و انجام تشریفات به ظاهر قانونی است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 45411
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت