گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
در بازید از طرح نفلین سینیت سراب مطرح شد:
استاندار آذربایجان شرقی: امور زیربنایی طرح نفلین سراب، آماده شده است
طرح نفلین صنایع پایین دستی ایجاد می کند
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - استاندار آذربایجان شرقی گفت: همه امور زیربنایی برای تولید آلومینا از ماده معدنی نفلین سینیت مهیا شده است. محمد رضا پورمحمدی تصریح کرد: اقدامات لازم برای فعال شدن مجدد این طرح، انجام شده و در دست پیگیری است.
 
به گزارش ماین نیوز، پورمحمدی در نخستین دیدار خود از طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت که فرماندار سراب و نیز نماینده مردم منطقه در مجلس حضور داشتند، تاکید کرد: پروژه تولید آلومینا با توجه به اینکه طرحی پایه ای محسوب می شود، قطعا صنایع پائین دستی نیز ایجاد خواهد کرد و پیرو این امر نیز اشتغالزایی و در پی آن ثروت قابل اتکایی برای منطقه به همراه خواهد آورد.

پورمحمدی افزود: در اولین اقدام پس از تصدی مسئولیت، از وزیر صنعت معدن و تجارت برای بررسی طرح های استان، دعوت کردم که در آن دیدار، وزیر قول های مساعدی برای اجرایی شدن طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب داد.

وی اظهار داشت: با وجود اینکه استان آذربایجان شرقی از لحاظ منابع معدنی، غنای بیشتری نسبت به سایر استان ها دارد، متاسفانه از وجود کارخانه ها و صنایع مرتبط، محروم مانده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه زمینه ها برای فعالیت مجدد این طرح آماده است، افزود: در سریعترین زمان ممکن نسبت به برگزاری مناقصه اجرای طرح و یا جذب سرمایه گذار، اقدام خواهد شد.

پورمحمدی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه از سوی دشمنان این ملت، به ضرورت ایجاد طرح های پایه، مثل طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت در منطقه تاکید کرد.

محمد رضا پورمحمدی در این دیدار در جریان واپسین اقدامات صورت گرفته در خصوص تامین آب کارخانه اصلی که یکی از مسائل اصلی بخش زیربنایی طرح محسوب می شود، قرار گرفت. این بخش از طرح اکنون با پیشرفت 95 درصدی همراه شده است.

بخش برق و گاز نیز آماده است

استاندار آذربایجان شرقی سپس با حضور در پروژه خط انتقال برق -واقع در داخل سایت- شاهد اتمام 100 درصدی این پروژه عظیم زیربنایی شد که یکی از اساسی ترین بخش های زیربنایی طرح اصلی محسوب می شود.

از سوی دیگر طرح انتقال گاز کارخانه نیز پیشرفت 100 درصدی داشته و در ورودی شرقی سایت کارخانه به صورت ایستگاه CGS قابل بهره برداری است.

پس از این بازدید استاندار آذربایجان شرقی در محل اتاق کنفرانس سایت حضور یافت و به بیان نظرات خود از پیشرفت قابل ملاحظه و رو به اتمام امور زیربنایی طرح پرداخت.

پیش از سخنان استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار و نیز نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در خصوص مطالبات و انتظارات 25 ساله مردم شریف این منطقه و ضرورت ایجاد طرح نفلین در این منطقه، مطالبی را ایراد کردند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب: 45406
 
مرجع : ایمیدرو