مدیرعامل سابق شستا:

یک مورد اعتراض کارگری در ۲ سال اخیر نداشتیم

خبرگزاری ايسنا , 25 آذر 1397 ساعت 10:21

مدیرعامل سابق شستا با بیان اینکه در دوره ما یک مورد نارضایتی و اعتراض کارگری نداشتیم، گفت: تعدادی از شرکت ها زیان ده بودند که کمیته ای تشکیل دادیم و امروز شرکت چوکا و پارس الکترونیک به سوددهی رسیده‌اند.


به گزارش ماین نیوز، مرتضی لطفی در مراسم تودیع اش از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با بیان اینکه دکتر رضوانی فر از بدنه شستا انتخاب شده و همه آماده همکاری با وی هستیم، گفت: مجموعه کارکنان شستا افراد پاک، خوش خلق، با تدبیر و خلاق اند. در این ایام شاهد تلاش شبانه روزی همه همکاران علیرغم شرایط خاص اقتصادی بودیم.

وی خطاب به وزیر رفاه افزود: تقاضا دارم به تثبیت مدیریت ایشان کمک کنید. در برابر مداخلات فراوان بخصوص در انتصابات در ایامی که بنده حضور داشتم از مدیرعامل جدید حمایت شود و قطعا ایشان می‌تواند منشاء خیر باشد.

مدیرعامل سابق شستا به اقدامات انجام شده در راستای اصلاحات ساختاری اشاره کرد و گفت: مجوز کاهش ۹ هلدینگ به پنج هولدینگ را دریافت کردیم و استراتژی پنج ساله بازنگری شده است. سه هولدینگ را ادغام کرده ایم و خوشبختانه بخشی از ساختمان ها و نیروها آزاد شده اند. همچنین در جهت ادغام شرکت‌هایی که فعالیت موازی داشتند نیز حرکت کرده‌ایم.

لطفی به خروج از بنگاه داری با رویکرد سهامداری اشاره کرد و ادامه داد: بنا داریم از محل درآمد حاصل از این بنگاه‌ها در شرکت‌های بزرگی که بازده مناسب دارند ورود کنیم. با ۳۰۰۰ فعال اقتصادی در تعامل هستیم و کمیته سه جانبه ای را با استانداری و اتاق بازرگانی تشکیل دادیم و در این راستا تلاش می‌کنیم.

وی به اعلام پنج آگهی عرضه عمومی از طریق جراید برای خروج از بنگاه داری اشاره و اظهار کرد: یک اقدام جدی دیگر ادغام پتروشیمی در هولدینگ خلیج فارس بود. متأسفانه علیرغم پیگیری ها، اقای زنگنه امضاء نکردند و از وزیر رفاه می‌خواهیم مجدد پیگیری کنند، چرا که این کار می‌توانست در افزایش سوددهی کمک کند.

مدیرعامل سابق شستا به تشکیل کمیته مستقل انتصابات اشاره کرد و گفت: برای اولین بار حضور بانوان در هیئت مدیره ها را رقم زدیم و شش نفر از بانوان در این سمت قرار گرفتند. جوانگرایی را اعمال و میانگین سنی را ۱۰ سال کم کردیم. به طوریکه بعد از انجام آزمایشات تئوری و عملی به ۱۲۰ نفر برای فعالیت با شستا مجوز داده شد.

وی ادامه داد: در حوزه صادرات ۳۱ درصد رشد داشتیم و امسال به ۷۰۵میلیون دلار رسیده است.

لطفی با بیان اینکه روی شفافیت و پاسخگویی تاکید داشتیم گفت: ۸۵ درصد دارایی های ما در بورس است و گواهی عرضه دارایی های چند شرکت دیگر را نیز در کدال داریم. در هشت ماهه اخیر ۳۹۰۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی پرداختی داشتیم و ۴۲۰۰ میلیارد تومان در اسفند گذشته اوراق منتشر کردیم که قرار بوده اصل و فرع آن را دولت بپردازد که تا امروز محقق نشده است.

مدیرعامل سابق شستا با بیان اینکه مدیریت بین الملل نداشتیم که در این بخش دایر کردیم، عنوان کرد: در دوره ما یک مورد نارضایتی و اعتراض کارگری نداشتیم. تعدادی از شرکت ها زیان ده بودند و کمیته‌ای تشکیل دادیم و امروز شرکت چوکا و پارس الکترونیک به سوددهی رسیدند. اصلاح ساختار نیروی انسانی نیز در شرکت‌هایی صورت گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه سعی کردیم حتی الامکان جلوی مداخلات از بیرون را بگیریم اظهار کرد: به عنوان مثال یک نفر را از بیرون برای شرکت فناوران به ما معرفی کردند و بسیار هم مقاومت شد و شاید یکی از آسیب‌هایی که متوجه دکتر ربیعی شد همین فرد بود. بالاخره اجازه ندادیم و اکنون در بازداشت است و اعتراف کرده ۴۰ میلیارد تومان از محل کار قبلی اش سوءاستفاده کرده است.صندوق سرمایه گذاری سپه محل کار قبلی وی بود.

لطفی ادامه داد: سعی کردیم شایسته سالاری را در اولویت قرار دهیم. نظام پرداخت حقوق و دستمزد سلیقه‌ای بود که آن را اصلاح و نظام مند کردیم تا همه افراد در چارچوب و ضوابط مشخصی حقوق دریافت کنند.

به گفته مدیرعامل سابق شستا ، در شش ماه گذشته عملکرد هولدینگ های زیرمجموعه رشد سود خوبی نسبت به مدت مشابه داشتند و ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان فروش تجمیعی پیش بینی شده بود اما ۲۶ هزار میلیارد تومان رشد حاصل شد و بیش از ۱۵۰ درصد رشد داشتیم.


کد مطلب: 45362

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/45362/یک-مورد-اعتراض-کارگری-۲-سال-اخیر-نداشتیم

ماین نیوز
  http://www.minews.ir