گروه معادن سنگ آهن
 
عملکرد "کگل" در نیمه نخست امسال نسبت به پیش بینی ها بهتر بوده است
گروه معادن >سنگ آهن - صورت های مالی 6 ماهه شرکت صنعتی و معدنی گل گهر در کنار گزارش فعالیت های 8 ماهه نشان می دهد عملکرد "کگل" در نیمه نخست امسال نسبت به پیش بینی ها بهتر بوده و درآمدهای صادراتی بیش از ارقام پیش بینی شده به وقوع پیوسته است.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت صنعتی و معدنی گل گهر از تولیدکنندگان اصلی گندله در کشور به شمار می رود. فروش گندله در بازار داخل و در بازار صادراتی اهمیت ویژه ای برای این شرکت دارد و بخش عمده ای از سبد درآمدی را تشکیل می دهد؛ سهم درآمدی گندله در بازار داخل، 91 درصد و درآمد حاصل از گندله صادراتی 40 درصد کل فروش را تشکیل می دهد.

پیش بینی­ های شرکت نشان می ­دهد فروش گندله به ۱۰ میلیون تن (به طور میانگین 833 هزار تن در ماه) خواهد رسید و تا پایان سال ۹۷ مبلغ فروش گندله بالغ بر ۶۰.۸۲۹ میلیارد ریال خواهد بود.

بررسی روند فروش 8 ماهه شرکت نشان می ­دهد، به طور میانگین 936 هزار تن گندله در بازار داخل به فروش رسیده که از پیش بینی­ های شرکت نیز فراتر بوده است. در شش ماهه نخست سال ۹۷ گل گهر اقدام به فروش صادراتی گندله به میزان ۶۱ هزار تن نموده و از این محل ۴۸۵ میلیارد ریال درآمد به دست آورده است. تا پایان سال جاری فروش گندله صادراتی به ۳۵۰ هزار تن می رسد و مبلغ ۳.۳۴۷ میلیارد ریال درآمد از محل فروش آن عاید می گردد. در بخش فروش های صادراتی شرکت توانسته در فعالیت 8 ماهه خود به فروش 376 هزار تن گندله برسد گفتنی است 4 ماه زودتر از برنامه ­های پیش بینی شده این اتفاق رخ داده است.

بررسی بهای تمام شده محصولات شرکت نشان می ­دهد که به طور مثال هزینه مواد مستقیم مصرفی در کل سال 96 نزدیک به 1448 میلیارد تومان بوده اما هزینه مواد مستقیم مصرفی در شش ماهه اول سال 97 حدود 1308 میلیارد تومان می ­باشد. بنابراین می ­توان به طور کلی بیان کرد با توجه به افزایش تعداد فروش و افزایش نرخ فروش، درآمد پیش بینی شده از سوی شرکت قابل تصور می ­باشد اما نکته مهم افزایش چشمگیر هزینه تولید می­ باشد که باعث می ­شود سود خالص به نسبت افزایش تولید و افزایش نرخ فروش محصولات رشد نداشته باشد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: 45315
 
مرجع : عصر مالی