گروه معادن زغال‌سنگ
 
استخراج ۳ میلیون تنی زغال سنگ در ایران
گروه معادن >زغال‌سنگ - رئیس انجمن زغال سنگ ایران از استخراج سالانه سه میلیون تن زغال سنگ از معادن کشور خبرداد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد مجتهدزاده افزود: بیش از یکصد هزار کیلومتر مربع از پهنه ایران را مناطق زغال خیز در بر گرفته است.
وی همچنین اظهارداشت: طبس، کرمان و البرز از جمله پهنه های اصلی ایران زمین است که ظرفیت های کم نظیری از تولید زغال سنگ را در دل خود جای داده اند.

رئیس انجمن زغال سنگ ایران گفت: ذخیره احتمالی زغال سنگ در کشور یک میلیارد و 700 میلیون تن و ذخایر قطعی یک میلیارد و 200 میلیون تن برآورد می شود.

وی افزود: تولید کنسانتره زغال سنگ در ایران هم اکنون یک میلیون و 500 تا یک میلیون 700 هزار تن است که مفهوم این عدد استخراج از معادن زغال سنگ به میزان سه میلیون تن در سال است.

مجتهدزاده در ادامه ضمن اشاره به اهمیت جهانی زغال سنگ اظهارداشت: هم اکنون 30 درصد انرژی جهان بوسیله زغال سنگ در حال تامین است.

وی گفت: زغال سنگ در حال حاضر پس از نفت دومین منبع انرژی جهانی محسوب می شود.

رئیس انجمن زغال سنگ ایران ضمن اشاره به تولید 40 درصدی برق جهان بانیروگاه های زغال سنگی افزود: این ماده در ایران بواسطه برخورداری منابع عظیم نفت و گاز جایگاهی در تامین انرژی ندارد اما در تولید فولاد بسیار نقش آفرین است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تولید 70 درصد فولاد دنیا با مصرف زغال سنگ انجام می شود.

مجهتدزاده بیان داشت: اکتشافات زغال سنگ از سال 1345 به شکل سیستماتیک با هدف تامین زغال سنگ مورد نیاز ذوب آهن در ایران آغاز شد.

وی در ادامه یادآورشد: در حال حاضر عمده بازارمصرف زغال سنگ ایران «ذوب آهن اصفهان » است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 45303
 
مرجع : فصل تجارت