گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
تولید جدید شرکت هپکو اراک رونمایی شد
گروه تجهيزات و ماشين آلات - تولید جدید شرکت هپکو اراک شامگاه سه شنبه در حاشیه نمایشگاه صنعت، معدن و ابزارآلات در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی در اراک رونمایی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل شرکت هپکو اراک در این آیین  اظهار داشت: تولید این محصول جدید با عنوان بیل مکانیکی چرخ زنجیره ای در دستور کار قرار گرفته و دستیابی به توان ساخت آن ظرفیتی مهم در این شرکت است.

«غلامرضا صادقیان» افزود: این بیل مکانیکی دارای قدرت موتور 170 اسب بخار و حجم موتور 6 هزار و 700 سی سی است و توان حفاری در عمق و ارتفاع 6 و نیم متر را دارد.

وی توضیح داد: قدرت حفاری این بیل مکانیکی زنجیره ای به طول 10 و نیم متر و توان برش آن 170 کیلوم نیوتن متر است.
مدیرعامل شرکت هپکو اراک بیان کرد: ظرفیت این بیل مکانیکی 26 تن است در حالی که بیشترین ظرفیت بیل های مکانیکی در کشور 22 تن برآورد شده است.

صادقیان اظهار داشت: طول بازوی این بیل مکانیکی 10 متر است و از مونیتورینگ پیشرفته برای تسهیل در امور حفاری برخوردار می باشد که تسهیلگری در کار ایجاد می کند.

وی بیان کرد: این محصول جدید در حفاری های عمیق کاربری زیادی دارد و در حوزه های مختلف به ویژه فعالیت های معدنی از آن می توان استفاده های بهینه برد.

صادقیان گفت: هپکو از شرکت های مهم تجهیزات ساز است و با توجه به توان فنی و خطوط تولید، این شرکت می کوشد تا دستیابی به دانش روز و بومی سازی محصولات جدید را با بهره گیری از فناوری روز دنیا با هدف مقابله با تحریم های ظالمانه در دستور کار قرار دهد.

هپکو در سال 1351 در زمینی به وسعت 90 هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی در اراک تاسیس و از سال 1354شروع به فعالیت کرد.

این شرکت 25 نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی چون ژاپن، آلمان، سوئد تولید می شود.

شرکت هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال 1385 به بخش خصوصی واگذار شد.

دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ، معدن و ابزارآلات (ARIMEX 2018) در اراک با رویکرد توسعه، حمایت از کالای ایران و صادرات نشان های برتر تخصصی کشور شامگاه سه شنبه در فضایی به وسعت هشت هزار متر مربع گشایش یافت و تا 16 آذر نیز برپا شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب: 45292
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا