گروه صنایع معدنی فولاد
 
برگزاری نشست‌های تجاری دوجانبه در همایش فولاد
گروه صنایع معدنی >فولاد - بهمن ماه امسال فولادسازان مطابق سنت هشت سال گذشته گرد هم خواهند آمد تا چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران را بررسی کنند. در این همایش دو روزه (نهم و دهم بهمن) علاوه بر سخنرانی و برگزاری کارگاه و نمایشگاه جانبی، برنامه ریزی برای برگزاری نشست‌های تجاری دوجانبه نیز صورت گرفته است. بی‌تردید این گفت وگوها که در حاشیه هر همایشی اتفاق می‌افتد یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین بخش‌های همایش است.
 
به گزارش ماین نیوز، اما به دلایل مختلف از جمله پراکندگی موضوعات، عدم انسجام و مشخص نبودن موضوع و اشخاص از قبل، شاید از حداکثر بهره وری برخوردار نباشد. در نهمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار، برای حداکثرسازی بهره‌وری و استفاده مطلوب از فضای گفت‌وگو و تعامل، بخش نشست‌های تجاری (B۲B Meeting) در نظر گرفته شده است.
در این بخش افراد می‌توانند پیش از شروع همایش میز خود را در سالن نشست‌های تجاری رزرو کرده و به گفت‌وگو بنشینند. در این نشست‌ها که بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد، شرکت‌کنندگان در همایش می‌توانند شرکای جدید تجاری خود را پیدا کنند و جلسات و مذاکرات خود را پس از همایش ادامه دهند.

از طرف دیگر، با توجه به پیش بینی حضور گسترده شرکت‌های داخلی و صاحبنظران خارجی، امکان ملاقات آنها در فرصت کوتاه هم میسر نخواهد بود ولی با توجه به آنکه این گروه‌ها در هر دو روز همایش حضور دارند، شرکت‌کنندگان در همایش می‌توانند پروژه‌ها و فرصت‌های موجود در شرکت خود را به آنها معرفی کرده تا پس از آن امکان مکاتبه و مذاکره فراهم شود.

در نهمین دوره همایش نیز که قرار است بهمن ماه امسال در مرکز همایش‌های صداو‌سیما برگزار شود، محورهای «فرصت‌ها و چالش‌های صادرات و فروش داخلی سنگ‌آهن و محصولات نهایی فولادی»، «چالش‌های نرخ ارز و اثر آن بر روند تولید، عرضه و تقاضا»، «لزوم توسعه اکتشاف و استخراج برای تکمیل چرخه تولید فولاد»، «تکنولوژی‌های نوین، ‌بازیافت، آلیاژها و بهینه‌سازی هزینه‌های تولید»، «منابع انسانی،‌ آموزش و توانمندسازی، افزایش بهره‌وری» و «آب، انرژی،‌ محیط‌زیست» بررسی خواهد شد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می‌توانند با شماره تلفن ۸۷۷۶۲۳۵۰ تماس بگیرند یا به وب‌سایت http:/ / events.den.ir مراجعه کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب: 45291
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد