گروه معادن زغال‌سنگ
 
حضور اجباري کارگران معدن ذغال سنگ البرز شرقی در سخنرانی‌ مقام‌ ارشد دولت
نمی‌خواهیم سیاهی لشگر باشیم
گروه معادن >زغال‌سنگ - معترضان با تاکید بر اینکه مطالبه کارگرانِ شرکت ذغال سنگ طزره (واحد البرز شرقی) پرداخت به موقع مطالباتشان است و نه سخنرانی مقام‌های دولتی که حرف و عملشان به هم نمی‌خورد،
 
به گزارش ماین نیوز، جمعی از کارگران معدن ذغال سنگ طرزه (واحد البرز شرقی) واقع در شهرستان شاهرود استان سمنان، اعلام کردند که کارفرما به اجبار از آنها خواسته است می‌خواهد تا در مراسم سخنرانی مقام‌های دولتی شرکت کنند.

 آنها در این مورد توضیح می‌دهند: قطعِ فعالیت‌های روزانه کارگران به بهانه‌هایی همچون حضور فلان "آقا" برای بازدید یا سخنرانی به هیچ وجه مطلوب ما نیست و نمی‌خواهیم که به اجبار در مراسمی که نفعی برای کارگران ندارد، شرکت کنیم. از طرفی کارفرما برای اینکه مطمئن شود تمام کارگران در سخنرانی‌ها حضور دارند، دست به حضور و غیاب می‌زند و با کارگری که غائب باشد برخورد می‌کند. برای نمونه او را جریمه می‌کند.

کارگران معدن ذغال سنگ طزره با با بیان اینکه رویه فعلی مدیریت شرکت باعث ناامیدی کارگران از مقام‌های دولت و بی‌اعتمادی به آنها می‌شود، افزودند: مقام‌های دولتی اگر می‌خواند کاری برای بهبود معیشت کارگران کنند، بهتر است که بر سر ترمیم حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ سنگ اندازی نکنند.

معترضان با تاکید بر اینکه مطالبه کارگرانِ شرکت ذغال سنگ طزره (واحد البرز شرقی) پرداخت به موقع مطالباتشان است و نه سخنرانی مقام‌های دولتی که حرف و عملشان به هم نمی‌خورد،

افزودند: یکی از مطالبات کارگران معادن ذغال سنگ بهبود شرایط اقتصادی معادن است. دولت در این میان می‌تواند کمک فراوانی به معادن ذغال سنگ بکند نه اینکه آنها را به حال خود رها کند.

آنها در پایان یادآور شدند: البته مطالبات کارگران به روز شده است و از این قضیه راضی هستیم اما نمی‌خواهیم بی‌دلیل از ما در جاهایِ غیرمرتبط با حوزه کاری، به عنوان سیاهی لشگر استفاده شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲
کد مطلب: 45274
 
مرجع : عصر خبر