گروه صنایع معدنی فولاد
 
بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور؛
افزایش ۱۲درصدی فولاد خام در اصفهان
گروه صنایع معدنی >فولاد - تولید فولاد خام در بزرگترین تولیدکننده فولاد کشور و سال حمایت از کالای ایرانی حدود ۱۲درصد افزایش یافته است.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اصفهان، تولید فولاد خام امسال را در این مجتمع فولادی بزرگ پنج میلیون و 285هزار تن بیان کرد و گفت: کارکنان این شرکت با وجود تمام محدودیت‌ها و تحریم‌ها در حرکتی جهادی با افزایش 11وشش دهم درصدی در مقایسه با مدت پارسال افتخاری دیگر در کارنامه فولاد کشور ثبت کردند.

حمیدرضا عظیمیان افزود: همچنین کارکنان فولادمبارکه و مجتمع فولاد سبا در هشت ماهه امسال با رکوردشکنی‌های پی‌درپی موفق شدند با پنج درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه پارسال چهار میلیون و 500هزار تن فولاد خام تولید کنند.

وی، تولید هشت ماهه صنعتگران فولاد را در مجتمع فولاد سبا 785هزار تن بیان کردو گفت: امسال کارکنان این مجتمع موفق به افزایش 74درصدی این محصول در مقایسه با مدت مشابه پارسال شدند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، تولید هشت‌ماهه ی امسال ورق گرم را در گروه فولاد مبارکه چهار میلیون و 564هزار تن برشمرد و افزود: از این میزان سهم خط نورد گرم فولاد مبارکه، سه میلیون و 779هزار تن و سهم مجتمع فولاد سبا 785هزار تن بوده است.

وی میزان تولید گروه فولادمبارکه شامل شرکت فولادمبارکه، فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا را در پارسال هشت میلیون و 600هزار تن بیان کرد و گفت: برنامه گروه فولادمبارکه در امسال تولید 9میلیون و 400هزار تن فولاد خام است که با در نظر گرفتن نتایج عملکرد درخشان کارکنان از ابتدای امسال تاکنون، به این هدف مهم دست خواهیم یافت.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه همچنین از افزایش 45درصدی فروش محصولات فولاد مبارکه در هشت‌ماهه ی امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد و افزود: این شرکت در این مدت از فروش محصولات خود 13هزار و 921میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

حمیدرضا عظیمیان بر تأمین نیاز بازارهای داخلی از اولویت‌های اصلی فولادمبارکه تاکید کرد و افزود: امسال این شرکت ابتدا نیاز بازارهای داخلی را تأمین کرده و پس از آن با رویکرد حفظ بازارهای صادراتی، بخشی از محصولات خود را به بازارهای جهانی اختصاص داده است.

شرکت فولادمبارکه با تامین بیش از نیمی از فولاد کشور بزرگترین تولیدکننده فولاد است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 45250
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما اصفهان