گروه معادن مس
 
طی ۸ ماه نخست ۲۰۱۸ روی داد:
رشد ۳ درصدی تولید معادن مس جهان
گروه معادن >مس - تولید جهانی مس طی ۸ ماه ۲۰۱۸ با رشد سه درصدی همراه شد. در این مدت قاره آفریقا به عنوان پیشتاز تولید عمل کرد در حالی که امریکای شمالی، افت تولید را پشت سر گذاشت.
 
به گزارش ماین نیوز، بنابر گزارش اخیر گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، تولیدکنندگان معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان اوت ۲۰۱۸ میلادی، ۱۳ میلیون و ۳۹۹ هزار تن ماده معدنی تولید کردند که حاکی از رشد ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی این مدت، تولید معادن مس آفریقا( ۸ درصد)،آمریکای لاتین(۵ درصد)،آسیا (۳درصد) و اقیانوسیه(۷درصد) رشد نشان داد در حالی که تولید این ماده معدنی در آمریکای شمالی( ۵.۵ درصد )کاهش یافت و در اروپا نیز بدون تغییر به ثبت رسید.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ۸ ماهه سال جاری میلادی، ۱۵ میلیون و ۶۱۵ هزار تن مستصفیه شده تولید کردند که حاکی از افزایش یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.طی ۸ ماهه نخست ۲۰۱۸، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۶ میلیون و ۳۵۷ هزار تن افزایش یافت که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۶ میلیون و ۹۸هزار تن به ثبت رسید.

قیمت جهانی مس

بنا برگزارش گروه مطالعات بین المللی مس ، میانگین قیمت جهانی مس طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی با ۷ درصد افزایش به ۶ هزار و ۵۹۵ دلار بر تن رسید.کمترین قیمت ۵هزار و ۸۲۳ دلار بر تن (پنجم سپتامبر) و بالاترین قیمت ۷هزار و ۲۶۲ دلار بر تن( هشتم ژوئن)ثبت شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۰
کد مطلب: 45232
 
مرجع : بورس نیوز