گروه صنایع معدنی فولاد
 
رشد ۱۹ درصدی تولید فولاد ایران در مدت ۱۰ ماهه
گروه صنایع معدنی >فولاد - طبق گزارش انجمن فولاد جهان (ورلد استیل)، تولید فولاد خام ۶۴ کشور عضو این گروه در اکتبر سال ۲۰۱۸ به ۱۵۶.۶ میلیون تن رسید که ۵.۸ درصد در مقایسه با اکتبر سال ۲۰۱۷ رشد نشان داد.
 
به گزارش ماین نیوز ، بر اساس گزارش ورلد استیل، تولید فولاد خام ایران در اکتبر سال ۲۰۱۸ با ۱۰.۶ درصد افزایش نسبت به اکتبر سال ۲۰۱۷، به ۲.۰۷ میلیون تن رسید. تولید ایران در ۱۰ ماهه سال میلادی جاری، ۲۰.۵۹۰ میلیون تن بود که در مقایسه با ۱۷.۳۰۳ میلیون تن در مدت مشابه سال ۲۰۱۷، به میزان ۱۹ درصد افزایش نشان داد.

در میان سایر تولیدکنندگان، تولید فولاد چین در اکتبر سال ۲۰۱۸ با ۹.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۸۲.۶ میلیون تن رسید. ژاپن ۸.۶ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۴.۵ درصد کاهش نسبت به اکتبر سال ۲۰۱۷ داشت. تولید هند در همین مدت با ۰.۴ درصد افزایش، به ۸.۸ میلیون تن و کره جنوبی با ۳.۵ درصد رشد، به ۶.۲ میلیون تن رسید.

در اتحادیه اروپا، تولید فولاد خام فرانسه در اکتبر، با ۳.۵ درصد کاهش نسبت به اکتبر سال ۲۰۱۷ به ۱.۳ میلیون تن رسید، اما در همین مدت، تولید ایتالیا با ۱.۱ درصد افزایش، به ۲.۳ میلیون تن رسید. تولید اسپانیا نیز با ۷.۴ درصد کاهش، ۱.۳ میلیون تن بود.

تولید فولاد خام ترکیه ۴.۳ درصد در اکتبر سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت و به ۳.۲ میلیون تن رسید .تولید آمریکا با ۱۰.۵ درصد افزایش، ۷.۶ میلیون تن و تولید اوکراین با ۶.۷ درصد کاهش، ۱.۸ میلیون تن بود.

تولید فولاد خام جهان در ۱۰ ماه سال میلادی جاری ۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 45209
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا