گروه معادن سنگ آهن
 
مدیر روابط عمومی معدن چادر ملو اعلام کرد:
زحمات معدن‌کاران در نظر افکار عمومی مغفول مانده است
گروه معادن >سنگ آهن - به دلیل اینکه محصولات معدنی به طور مستقیم به دست مصرف‌کننده عام نمی‌رسند جامعه و عموم مردم نسبت فعالیت‌های معدنی اطلاع ندارند.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین طالبی (مدیر روابط عمومی شرکت چادرملو) در خصوص انگیزه حمایت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از جشنواره عکس کیمیا گفت: انگیزه اصلی حمایت شرکت چادرملو از جشنواره عکس کیمیا این بود که با توجه به اینکه محور و سوژه‌های در نظر گرفته شده برای این جشنواره و نمایشگاه فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی است و دستمایه کار عکاسان حوزه‌های معدن و صنایع معدنی، به تبع شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (چاه دره ملو) هم وظیفه خود دانست تا به منظور تشویق هنرمندان و انعکاس فعالیت این حوزه مذکور در افکار عمومی سهمی داشته باشد.

وی افزود: از آنجا که کشور ما به لحاظ ذخایر معدنی بسیار غنی بوده و فعالیت در این دو حوزه از نظر افکار عمومی مغفول مانده است، به همین منظور حوزه معدن و صنایع معدنی به عنوان دو بازوی مؤثر در توسعه اقتصادی کشور وارد عمل شد.

وی اظهار داشت: به این دلیل که محصولات معدنی به طور مستقیم به دست مصرف کننده عام نمی‌رسند بلکه مصرف کننده واسطه‌ای برای تأمین مواد اولیه سایر معادن هستیم، شاید جامعه و عموم مردم خیلی نسبت به این قبیل فعالیت‌های معدنی همچون کار در معادن روباز و زیرزمینی و... آگاهی و آشنایی نداشته باشند.

وی تصریح کرد: بنابراین اطلاع رسانی به جامعه در قالب هنر و از دریچه و لنز دوربین هنرمندان و عکاسان برای بیان و نشان دادن تلاش‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی معدن ‌اران که در سخت‌ترین شرایط در جهت به گردش درآوردن چرخ‌های اقتصاد کشور زحمت می‌کشند، فرصت خوبی ایجاد کرد و الحمدلله ما با حمایت از این جشنواره ارزشی در قالب هنر و از لنز دوربین هنرمندان به جامعه اطلاع‌رسانی کردیم.

دومین جشنواره عکس کیمیا که با هدف گسترش و ترویج موضوعات مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی راه‌اندازی در حال برگزاری است و نمایشگاه این جشنواره ۱۸ آبان ماه در خانه هنرمندان برپا خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 45153
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا