گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
آخرین دیگ های آلاینده ایرالکو از مدار تولید خارج شد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - 42 دیگ باقیمانده از 750 دیگ قدیمی و فاقد سیستم کنترل آلایندگی کارخانه ایرالکو در اراک از مدار تولید خارج شد .
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از محیط زیست استان مرکزی، رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در مراسم خروج این تعداد دیگ از مدار تولید گفت: تعطیلی دیگ‌های آلاینده خطوط قدیمی ایرالکو باید در سال 88 انجام می شده که با وقفه چندین ساله همراه بوده است و خروج و جمع آوری این دیگ های باقیمانده از مدار، اتفاقی مبارک برای کاهش آلودگی کلان شهر اراک است .

وی افزود: امروز 42 دیگ باقیمانده در مدار تولید که هیچگونه سیستم کنترل آلودگی نداشتند غیرفعال شد و با این اقدام قسمتی از معضلات زیست محیطی کارخانه آلومینیوم برطرف شد. امیدواریم صنایع قدیمی و آلاینده کشور با بروزرسانی سیستم کنترل آلودگی هوا اقدامی موثر در کاهش آلاینده های زیست محیطی کشور بردارند.

وی اظهار کرد: در کلانشهر اراک طی شش ماهه اول سال 97 نسبت به مدت مشابه سال 96 تعداد روزهای آلاینده بیش از 19 درصد کاهش داشته است و امیدواریم با اجرائی شدن مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا گامی مفید در بهبود وضعیت زیست محیطی این شهر برداشته شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 45126
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا