گروه صنایع معدنی فولاد
 
سود آوری فولاد هرمزگان در شش ماهه نخست سال جاری
صادرات گندله، فولادسازان را در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه کرده است
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان، با اشاره به افزایش نرخ ارز و تاثیر آن در صادرات فولاد گفت: خوشبختانه شرکت فولاد هرمزگان در 6 ماهه گذشته با صادرات فولاد، توانست سودی بالغ بر یک هزار و 250 میلیارد تومان به دست بیاورد.
 
به گزارش ماین نیوز، معصومی یکی از مشکلات صنعت فولاد در صادرات را انتقال و جابه جایی پول عنوان کرد و گفت: ما برای برای حل این موضوع به دنبال راهکار جدید هستیم.

وی با انتقاد از صادرات گندله به عنوان رگ حیاتی فولادسازان و عدم تامین مواد اولیه آن‌ها گفت: پس از اجازه صادرات گندله به معدنی‌ها از سوی دولت، ‌فولادسازان با عدم تامین مواد اولیه مواجه شده‌اند و این امر آنها را برای ادامه کار با مشکل رو به رو کرده است.

وی با اشاره به تحریم‌های اعمال شده گفت: متاسفانه شرایط برای دستیابی به بازار هدف بسیار سخت شده و تحریم‌ها می‌تواند بر عملکرد شرکت‌های فولادی در حوزه فروش تاثیر بگذارد.

وی افزود: اعمال تحریم‌ها باعث شد بخشی از تجهیزات فولادسازان بومی سازی شود، و شرکت فولاد هرمزگان نیز تلاش کرده قبل از 13 آبان ماه سال جاری از طریق ثبت سفارش با ارز نیمایی، بخشی از قطعات و تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کشور کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب: 45091
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا