گروه صنایع معدنی فولاد
 
بی نیازی کشور از واردات ورق گالوانیزۀ پراستحکام
موفقیتی دیگر برای فولاد مبارکه
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر متالورژی و روشهای تولید فولاد مبارکه از طراحی و تولید ورق گالوانیزۀ پراستحکام در فولاد مبارکه خبر داد و گفت : به این ترتیب کشور از واردات این نوع ورق بی نیاز شد .
 
به گزارش ماین نیوز، محسن مصدق مدیر متالورژی و روشهای تولید فولاد مبارکه با اشاره به اینکه یکی اهداف و راهبردهای این شرکت تولید محصولات ویژه با ارزش افزودۀ بیشتر است ، گفت : با همکاری واحدهای متالورژی و روش های تولید ، فولادسازی ، نورد گرم و سرد و کارکنان شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری ، نوع S۳۵۰ GD که از نوع پراستحکام در حوزۀ ورق های گالوانیزه است ، مطابق با استاندارد EN ۱۰۳۴۶ طراحی و تولید شد.

در همین خصوص علیرضا مولوی کارشناس متالورژی و روش های تولید فولاد مبارکه نیز افزود : این نوع فولادی که قبلا از خارج از کشور تأمین می شد، در ساخت قطعات اتوبوس، پروفیل مورداستفاده در مینی بوس سازی و سایر مصارفی که نیاز به استحکام دارد، کاربرد دارد.

وی با بیان مشخصات فنی ورق گالوانیزۀ پراستحکام نوع S۳۵۰ GD گفت : این نوع ورق حدود ۱۵/۰ کربن و ۱/۱ درصد منگنز دارد و دارای استحکام تسلیم حداقل ۳۵۰ مگاپاسکال و استحکام نهایی حداقل ۴۲۰ مگا پاسکال است و با شرایط مناسب نورد گرم و نیز اعمال معیارهای مناسب در نورد سرد ، به صورت فول هارد و با ارائۀ معیارهای مناسب به صورت گالوانیزۀ ورق خودرو با پوشش ۱۸۰ گرم بر مترمربع تولید شده است.

مولوی با تأکید بر اینکه تمامی آزمایش های مکانیکی و سطح پوشش این محصول با موفقیت انجام شده و مورد تأیید مصرف کننده قرار گرفته است ، از همه همکارانی که در کسب این موفقیت ارزشمند ایفای نقش کردند، تشکر و قدردانی کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب: 45047
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان