گروه صنایع معدنی فولاد
 
طبق آخرین آمار گمرک؛
ارزآوری ۵۵ میلیون یورویی فولاد دزفول
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر طرح فولاد روهینا جنوب: طبق آمار گمرک در ۵ ماه نخست امسال، فولاد دزفول ۵۵ میلیون یورو ارزآوری داشته است.
 
به گزارش ماین نیوز، نصرت اله خرمپور افزود: طبق آخرین آمار گمرک جمهوری اسلامی مجتمع فولاد روهینا جنوب بالاترین صادرات را در ایران به خود اختصاص داده که این امر به علت ویژگی فناوری برتری است که توسط یک شرکت ایتالیایی در دزفول اجرا شده است.

وی با اشاره به آغاز کار اجرایی کارخانه فولاد دزفول در سال 93 اظهار داشت: بهمن ماه 95 خط تولید این کارخانه راه اندازی و تولید میلگرد مجتمع روهینا آغاز شد.

مدیر طرح فولاد روهینا جنوب افزود: این کارخانه از نظر زمان نصب تجهیزات و راه اندازی جزو رکوردهایی است که در صنعت فولاد ایران تحقق یافته است.

وی به روز بودن فناوری را از ویژگی های خط نورد این کارخانه دانست و گفت: این موضوع باعث شد تمام میلگردها با استانداردهای جهانی و با تنوع مختلف تولید شوند که کمتر کارخانه ای در ایران این قابلیت را دارد.

خرمپور با بیان اینکه این کارخانه توانایی تولید تمام استانداردهای جهانی تعریف شده برای فولاد را دارد، اظهار داشت: عملیات احداث گام دوم این کارخانه (میدا) از دی ماه 95 آغاز شده و در حال حاضر حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

مدیر طرح روهینا جنوب افزود: این کارخانه سومین کارخانه ای است که توسط شرکت ایتالیایی در دنیا در حال نصب و راه اندازی است زیرا فناوری آن انحصاری این کشور است.

وی با بیان اینکه در گام دوم هدف تولید شمش و در گام سوم هدف تولید کلاف می باشد، گفت: برای گام نخست در خط ریبار 450 هزار تن میلگرد در سال در اندازه های هشت تا 40 میلیمتر در حال تولید است.

خرمپور ادامه داد: مجتمع فولاد روهینا دزفول یکی از بزرگترین مجتمع های تولید محصول نهایی را تولید می کند و جزو معدود کارخانه هایی است که در ایران قابلیت تولید کلاف را خواهد داشت.

مدیر طرح روهینا جنوب با بیان اینکه برای راه اندازی گام نخست(خط ریبار) کارخانه فولاد دزفول 50 میلیون یورو با ارزش ریالی 2 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است افزود: 150 میلیارد یورو با ارزش ریالی یکهزار میلیارد ریال در فاز دوم این کارخانه هزینه خواهد شد،
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳
کد مطلب: 45043
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما خوزستان