گروه معادن ساير حوزه ها
 
استیضاح شریعتمداری منتفی نشده است
سه بار غیبت و بی‌اعتنایی وزیر به مجلس
گروه معادن >ساير حوزه ها - طراح اصلی استیضاح شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح آخرین وضعیت این استیضاح، گفت: شریعتمداری هنوز وزیر صنعت است و استیضاح وی همچنان در مجلس مطرح است و منتفی نشد.
 
به گزارش ماین نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شریعتمداری برای سومین بار در جلسه استیضاح حضور نیافت، گفت: بررسی استیضاح وی در در دستور کار صبح امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار داشت که وی برای سومین بار در جلسه استیضاح حضور نیافت.

وی با بیان اینکه شریعتعمداری سه شنبه گذشته و دیروز صبح هم در جلسه استیضاح حضور نیافت، افزود: کمیسیون باید گزارش عدم حضور وزیر در جلسه استیضاح را همین امروز به هیئت رئیسه مجلس ارائه کند و هیئت رئیسه هم باید در صحن مجلس آنرا اعلام وصول و در دستور کار قرار دهد.

طراح اصلی استیضاح شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استیضاح این وزیر در مجلس منتفی نشده است، افزود: استیضاح با سه شرط فوت وزیر، برکناری و عزل از سوی رئیس جمهور و استعفای خود وزیر در مجلس منتفی می شود.

حاجی دلیگانی افزود: اینکه گفته می شود وزیر صنعت به وزارت تعاون می رود، دلیل بر منتفی شدن استیضاح وی در مجلس نیست.

وی گفت: تا زمانی که شریعتمداری استعفاء ندهد و یا برکنار نشود، همچنین تا زمانی که برای وزارتخانه دیگر به وی رای اعتماد داده نشود، در سمت قبلی خود باقی است و باید پاسخگوی مجلس باشد.

طراح اصلی استیضاح شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بهانه های این وزیر برای عدم حضور در جلسه استیضاح گفت: تا کنون معاون وزیر 2 بار به کمیسیون نامه نوشت. یک بار درخواست فرصت دیگر برای مطرح شدن استیضاح را داشت و بار دوم که برای جلسه صبح امروز بود، سفر کاری را برای عدم حضور در نشست مجلس بهانه کرد.

حاجی دلیگانی گفت: حضور نیافتن وزیر در جلسه استیضاح موجب ناراحتی نمایندگان شده و به این معنا تلقی شد که وزیر بر بعد نظارتی مجلس اعتنایی ندارد.

وی با اشاره به پیغام علی مطهری نائب رئیس مجلس مبنی بر برگزار نکردن جلسه استیضاح گفت: آقای مطهری نباید حرف خلاف آئین نامه بزند. وی باید طبق آئین نامه استیضاح را در دستور کار صحن مجلس قرار دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 44978
 
مرجع : خبرگزاری الف