گروه صنایع معدنی سیمان
 
رشد ۱۰۰ درصدی هزینه تولید و درخواست تولیدکنندگان سیمان برای افزایش قیمت‌
گروه صنایع معدنی >سیمان - یک تولیدکننده سیمان به پیشنهاد تولیدکنندگان برای افزایش قیمت سیمان اشاره کرد وگفت: اگر قیمت سیمان افزایش پیدا نکند واحدها قادر به تأمین هزینه های تولید نخواهند بود.
 
به گزارش ماین نیوز، ابراهیم غلام زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت تمام سیمان برای تولیدکنندگان افزایش قابل توجهی پیدا کرده است، اظهارداشت: عدم تعادل قیمت تمام شده و قیمت فروش سیمان مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است.

مدیرعامل سیمان لامرد با بیان اینکه قیمت هر تن سیمان پاکتی در کشورهای همسایه 70 دلار است، افزود: این در حالی است که سیمان در کشور کمتر 10 دلار فروخته می‌شود.

وی به پیشنهاد تولیدکنندگان برای افزایش قیمت سیمان اشاره کرد و افزود: نقش سیمان در قیمت تمام شده ساختمان کمتر از 2 درصد است به نحوی که در صورت افزایش قیمت‌ها تأثیری در قیمت مسکن ایجاد نخواهد شد.

این تولیدکننده سیمان با اعلام اینکه قیمت پاکت سیمان از 450 تومان به 2هزار تومان رسیده است، گفت: اگر قیمت سیمان افزایش پیدا نکند واحدها قادر به تأمین هزینه های تولید نخواهند بود.

غلام زاده اضافه کرد: امروز هر تن سیمان فله تیپ 2 با قیمت 134 هزار تومان فروخته می شود که این رقم اصلاً قابل قبول تولیدکنندگان نیست.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب: 44966
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم