گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
کلنگ‌زنی پروژه بیلت همزمان با بهره‌برداری واحد تولیدی شمش آلومینیوم
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان از کلنگ‌زنی پروژه بیلت همزمان با بهره‌برداری واحد تولیدی شمش آلومینیوم خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، دکتر «علی قربانی» با اشاره به این‌که این واحد تولیدی یکی از صنایع پائین‌دستی مجتمع آلومینیای جاجرم است، گفت: در این واحد تولیدی شمش به قطعات کوچک‌تر تبدیل می‌شود.

وی افزود: این پروژه با منابع داخلی مجتمع آلومینیا ساخته می‌شود و برای راه‌اندازی آن 20 میلیون دلار هزینه خواهد شد.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان با بیان این‌که واحد تولیدی شمش آلومینیا نیز تا اواخر آذرماه به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد: برای راه‌اندازی آن نیز 94 میلیون یورو اعتبار ارزی و 160 میلیارد تومان اعتبار ریالی هزینه شده است.

وی در ادامه در خصوص اجرای فاز دوم مجتمع پتروشیمی خراسان نیز اظهار کرد: از آنجایی که مجتمع آلومینیای جاجرم دولتی است اجرای پروژه های خود را با قوت دنبال می کند این در حالی است که اجرای فاز دو مجتمع پتروشیمی خراسان خصوصی است و اختلاف میان سهام‌داران موجب شده تا اجرای آن به تأخیر افتد.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان یادآور شد: در اجرای این پروژه پنج سهام دار باید مشارکت کنند که دو سهام‌دار درصدد انصراف از اجرای پروژه هست، از همین‌رو تاکنون اقدام خاصی برای اجرای آن نشده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب: 44913
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا