گروه صنایع معدنی فولاد
 
نشست مدیرعامل فولاد امیرکبیر با مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کاشان برگزار شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - ایمنی یکی از پارامتر‌های مهم در حوزه فعالیت و کار واحد‌های تولیدی و صنعتی به‌شمار می‌رود. در این راستای مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان نشستی را با مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی استان کاشان داشته است تا پیرامون موضوعات ایمنی و کار به توافق برسند.
 
به گزارش ماین نیوز، مهم‌ترین اقدام برای پیش‌گیری از وقوع حادثه‌ای مانند آتش‌سوزی به‌ویژه در مجموعه‌های بزرگ تولیدی توجه به رعایت استاندارد‌ها و لحاظ موارد ایمنی در این مجموعه‌ها است؛ لذا مدیران متعهد باید به فکر ایمنی مجموعه تولیدی خود باشند چرا که سهل‌انگاری در رعایت مباحث ایمنی در چنین اماکنی با وقوع هر حادثه‌ای می‌تواند پیامد‌های ناگواری به دنبال داشته باشد.

پیرو دستور مدیر عامل محترم شرکت برای آموزش و ارتقا مهارت‌های کارکنان نسبت به ایمنی ازجمله اطفاء حریق، واحد HSE شرکت با در نظر گرفتن مجموعه تدابیر و رعایت اصول و مقررات در جهت حفظ نیروی انسانی و سرمایه در مقابل خطرات نهفته و نهان موجود در صنعت و نیل به بهبود مستمر گام برمی‌دارد. این واحد علاوه بر انجام بازرسی‌های منظم از تمامی واحد‌ها و کارگاه‌های شرکت، نسبت به شناسایی نقاط حادثه خیز، تشکیل جلسات و پیگیری اقدامات مربوطه نیز اقدام می‌نماید.

احتمال دارد که کارکنان محیط‌های صنعتی در معرض مواد منفجره یا قابل اشتعال قرار بگیرند. مجاورت با این مواد می‌تواند به سوختگی یا دیگر آسیب‌های مرتبط به آتش منجر شود و سلامت کارکنان را به خطر اندازد. حال، به‌منظور آمادگی کارکنان برای مقابله با خطرات مواد و محیطی باید در زمینه پیشگیری از این مخاطرات و مقابله با آن‌ها آموزش ببینند.

درتاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۷جلسه مشترکی با حضور مدیرعامل محترم شرکت و سایر مدیران و مسئولین سازمان آتش نشانی شهرستان کاشان منعقد گشته و در آن جلسه مباحث مختلفی درخصوص راه‌های همکاری و نیز ارتقاء سطح کمی و کیفی سیستم‌های ایمنی و اطفاء حریق شرکت مطرح و نتیجه‌گیری شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب: 44908
 
مرجع : شما نیوز