گروه معادن
 
تشکیل نخستین جلسه اتاق فکر صادرات مواد معدنی در بندر شهید بهشتی چابهار
گروه معادن - برگزاری اولین جلسه اتاق فکر با هدف هم اندیشی در خصوص صادرات مواد معدنی از بندر شهیدبهشتی چابهار با حضور سید دانیال محبی استاندار سیستان بلوچستان و بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی و بخشهای خصوصی صادر کننده در بندر شهید بهشتی برگزار شد.
 
به گزارش ماین نیوز،  در ابتدا بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به تشریح اقدامات صورت گرفته در بندر و قابلیتها و حمایتهای تسهیلاتی و تخفیفاتی برای صاحبان کالا و صادر کنندگان پرداخت و اظهار کرد: دیدگاهها و پیشنهادات موثر تشکلهای خصوصی و صاحبنظران در تعیین سیاستها، راهبردها و تصمیم گیریهای اداره کل بنادر و دریانوردی بسیار موثر است.

در ادامه سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر حمایت استان از ترانزیت و صادرات مواد معدنی با در نظر گرفتن فرآوری و ایجاد راهکارهای ارتقاء ارزش افزوده در صادرات مواد معدنی تاکید کردند و توسعه این بخش را پیشنیاز توسعه اقتصاد ریل پایه دانستند.

وی اضافه کرد: با رونق صادرات و ترانزیت مواد معدنی حجم قابل توجهی از ظرفیت بنادر و بخشهای معادن بهره گیری خواهد شد.

در این نشست که حدود دو ساعت به طول انجامید، مدیران عامل و نمایندگان شرکت های فعال بخش صادرات مواد معدنی به بیان مشکلات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود در راستای بهبود روند صادرات مواد معدنی پرداختند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 44907
 
مرجع : خبرگزاری برنا