گروه معادن زغال‌سنگ
 
پیشنهاد وزارت صمت برای حذف مالیات بر ارزش افزوده زغال‌سنگ
گروه معادن >زغال‌سنگ - وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داده موضوع حذف مالیات بر ارزش افزوده از زغال سنگ و دریافت آن از انتهای زنجیره تولید فولاد در دولت تصویب شود.
 
به گزارش ماین نیوز، با توجه به تحریم تجارت، فروش و تامین اقلامی از جمله زغال‌سنگ در فهرست تحریم های 90 روزه اول و با در نظر گرفتن طرح های در دست راه‌اندازی برای تولید سه و نیم میلیون تن کک متالوژی، حدود پنج میلیون تن کنسانتره زغالسنگ نیاز است.

گفتنی است، میزان تولید زغال سنگ کنسانتره در کشور در سال گذشته یک و نیم میلیون تن بوده است که حاکی از وجود مشکلات عدیده در تامین زغال‌سنگ کنسانتره مورد نیاز واحدهای کک‌سازی فعال و یا در دست راه‌اندازی می باشد و اقداماتی نیز از طرف این وزارتخانه در مورد استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و تکمیل زیرساخت‌ها در حال پیگیری است.

با توجه به وجود ذخایر زغال سنگ در کشور و به منظور دستیابی به ظرفیت تولید علمی مورد نیاز در مرحله اول کمک به افزایش ظرفیت معادن موجود و در مرحله دوم برنامه‌ریزی و کمک به تجهیز و راه اندازی معادن جدید ضروری است.

لذا در همین راستا و بنا به پیشنهاد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور (ایمیدرو) موضوع حذف مالیات بر ارزش افزوده از زغال سنگ و دریافت آن از انتهای زنجیره تولید فولاد در هیئت دولت مطرح و در حال رسیدگی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 44881
 
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی دولت