گروه معادن فلزات گرانبها
 
ایجاد بزرگترین شرکت معدن‌کاری طلای جهان با ادغام دو شرکت
گروه معادن >فلزات گرانبها - شرکت معدن‌کاری باریک‌گلد در حال خرید منابع شرکت رندگلد است که این قرارداد ۱۸.۳ میلیارد دلاری می‌تواند بزرگترین شرکت معدن‌کاری طلای جهان را ایجاد کند.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت معدن‌کاری باریک‌گلد در حال خرید منابع شرکت رندگلد است که این قرارداد ۱۸.۳ میلیارد دلاری می‌تواند بزرگترین شرکت معدن‌کاری طلای جهان را ایجاد کند.

طبق گزارش رویترز شرایط این قرارداد نشان می‌دهد که سهام‌داران رندگلد به جای هر سهمی که در این شرکت داشتند، ۶.۱۲۸۰ سهم در شرکت باریک‌گلد دریافت خواهند کرد. همچنین طبق گزارش بی‌بی‌سی انگلیسی، سهام‌داران باریک‌گلد قدیم هم ۶۶.۶ درصد از سهام شرکت ادغام شده جدید را در اختیار خواهند داشت که نام باریک‌گلد را حفظ خواهد کرد.

پروژه ادغام این دو شرکت نتیجه هدف مشترک آنها برای کاهش هزینه‌ها و بالا بردن حاشیه سود است. با افت ۸ درصدی قیمت طلا در سال جاری، سهام هر دو شرکت ۳۰ درصد افت کرده است.

مارک بریستو، مدیر اجرایی ارشد رندگلد، می‌گوید: صنعت ما همواره برای تمرکز به مسائل کوتاه‌مدت، رشد نامنظم و بازگشت سرمایه ضعیف برای سرمایه‌گذاران، مورد انتقاد بود، اما شرکت ادغام شده بسیار متفاوت خواهد بود.

بریستو، مدیر اجرایی ارشد شرکت جدید خواهد شد و جان تورنتون، رییس کنونی باریک‌گلد، هم مدیر کل شرکت جدید خواهد بود.

در حال حاضر شرکت باریک‌گلد فعالیت‌های معدن‌کاری طلا را در آمریکا، پرو، شیلی و آرژانتین در دست دارد و رندگلد هم در ساحل عاج، مالی و جمهوری کنگو فعالیت می‌کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب: 44836
 
مرجع : خبرگزاری مهر