گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :
استیضاح شریعتمداری به احتمال قوی رای می‌آورد
وزیر به خواسته مردم و مجلس تن بدهد
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که موضوع استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت به دلیل در پیش بودن استیضاح وی مطرح شده است.
 
به گزارش می متالز، تقی کبیری در واکنش به مسایل مطرح شده در خصوص استعفای محمد شریعتمداری توسط برخی نمایندگان مجلس و تکذیب آن توسط دولت گفت: این فضا به دلیل بحث استیضاحی که در مورد وزیر صنعت مطرح است، پیش آمده و تا حدودی هم به گذشته برمی گردد که نمایندگان از دولت خواستند نسبت به تغییر و ترمیم تیم اقتصادی اقدام کند، اما عملا کار خاصی در این رابطه انجام نشد.

وی در ادامه افزود: دو استیضاح قبلی که اخیرا در مجلس انجام شد، رای آورد و احتمال قوی وجود دارد که استیضاح سوم هم که مربوط به وزیر صنعت است، رای بیاورد. بنابراین قبل از اینکه وزیری احساس کند نمایندگان مجلس از عملکرد او نارضایتی دارند و به سمتی خواهند رفت که رای عدم اعتماد به وی بدهند، خود اقدام به استعفا کند.

کبیری اظهار کرد: اگر وزیر صنعت می داند که در جلسه استیضاح موفق به کسب رای اعتماد مجدد نمایندگان نمی شود، بهتر است که پیش قدم شود و به چیزی که مردم و مجلس می خواهند تن بدهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پس از عدم رای اعتماد مجلس، همچنان وزارتخانه های تعاون و کار و اقتصاد بدون وزیر هستند، گفت: فاصله ای که در معرفی وزرای تعاون و اقتصاد اتفاق افتاده، نشان دهنده یک نوع بی مسئولیتی است، زیرا نبود وزیر در راس یک وزارتخانه هم آسیب است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب: 44813
 
مرجع : اقتصاد آنلاین