غییر‌‌مجدد‌زمان‌‌آزادسازی‌‌محدوده‌ها‌و‌پهنه‌های‌اکتشافی

شاتا , 26 شهريور 1397 ساعت 13:44

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت ،‌ معدن و تجارت از تغییر مجدد نوبت سوم آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های‌ اکتشافی کشور خبر داد.


به گزارش ماین نیوز، اسداله کشاورز با اشاره به زمان آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های اکتشافی یادشده، افزود: زمان این آزادسازی به ساعت 11 صبح روز یکشنبه 8 مهر 97 موکول شد.

وی با بیان اینکه بنا به درخواست بسیاری از متقاضیان ثبت محدوده مبنی بر وجود اختلال در بسترهای اینترنتی برای اتصال به سامانه کاداستر در برخی از استان ها افزود: به منظور بررسی مشکلات فنی موجود، آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های معدنی با ۲ هفته تاخیر انجام خواهد شد.

کشاورز به برخی شایعات مبنی بر ثبت زود هنگام محدوده‌های اکتشافی نیز اشاره کرد و گفت: هیچ ثبت زودهنگام و واگذاری محدوده اکتشافی در کشور وجود نداشته و محدوده‌هایی که طی 3 روز گذشته به تدریج درج شده است همان محدوده‌های امیدبخش پهنه‌های اکتشافی است.

وی با بیان اینکه مساحت مناطق امیدبخش این پهنه‌ها در سامانه کاداستر به متقاضیان ثبت محدوده اطلاع‌رسانی شده بود، گفت: مجموع مساحت پهنه‌های یاد شده بالغ بر 282 هزار کیلومتر مربع است که پس از کسر محدوده‌های امیدبخش، حدود 170 هزار کیلومترمربع از آن آزادسازی می‌شود.


کد مطلب: 44773

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/44773/غییر-مجدد-زمان-آزادسازی-محدوده-ها-و-پهنه-های-اکتشافی

ماین نیوز
  http://www.minews.ir