گروه صنایع معدنی فولاد
 
سقف رقابت محصولات فولادی در بورس کالا باز شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - با ارسال نامه ای که جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی به حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران ارسال کرده است، سقف رقابت محصولات فولادی در بورس کالای ایران باز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، در متن این نامه آمده است:

پیرو مذاکرات به استحضار می رساند که در دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی به شرح زیر اصلاح شده است. خواهشمند است از امروز این تغییرات را در سیستم بورس کالا اعمال و عملیاتی نمایید؛

۱-منبعد قیمت های پایه محصولات فولادی در بورس کالا معادل متوسط نرخ کشف شده کالاها در ۴ عرضه آخر بورس کالا می باشد.

۲-سقف رقابت در معاملات بورس کالا برای محصولات فولادی باز می باشد.

همچنین ضمن ارسال کپی صورتجلسه تنظیم شده با چهار فولادساز بزرگ کشور (فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد خوزستان و فولاد خراسان) اعلام می دارد که کف عرضه توافق شده جدید با فولادسازان ملاک عمل خواهد بود. ملاحظه می فرمایید که برای تامین کامل نیاز بازار کف عرضه ها افزایش یافته و کالاهای پرطرفدار بازار به سبد عرضه اضافه شده است. همچنین توافق شده که با توجه به تعداد محدود خریداران اسلب، منبعد اسلب مورد نیاز کارخانجات تولیدی بدون هیچ محدودیتی بر مبنای قیمت کشف شده بورس برای بیلت انجام و در بورس ثبت شود (حداکثر تا ۵ درصد بیشتر از قیمت بیلت).

همچنین با توجه به اینکه خریداران محصولات فولادی از تاریخ ۹۷/۵/۱ به بعد موظف به عودت ۷۵درصد کالای تولیدی زنجیره بعدی به بازار بورس هستند و ممکن است آن ها را به قیمت های بالاتر از زمان کنترل سقف بفروشند، موظف به تسویه حساب کالای خریداری شده از فولادسازان از تاریخ ۹۷/۵/۱ با قیمت های کشف شده روز هستند.

جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 44737
 
مرجع : کالا خبر