گروه صنایع معدنی فولاد
 
قیمت فولاد کاهش می یابد
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون معدنی وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: با تمهیدات اندیشیده شده به زودی قیمت فولاد و سایر مقاطع کاهش فوق العاده یافته و قیمت میلگرد به کیلویی ۳۵۰۰ تومان خواهد رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، جعفر سرقینی  افزود: از ۲۴ شهریور امسال فقط کسانی قادر به خرید از بورس کالا خواهند بود که سفارش آنها در سامانه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت، ثبت شده باشد.

وی اضافه کرد: قیمت فولاد تا کیلویی ۳۸۰۰ تومان کاهش یافته بود اما با افزایش قیمت ارز قیمت فولاد نیز تا ۴۸۰۰ تومان افزایش یافت که با تغییرات انجام شده به کیلویی ۴ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۴۲۰۰ تومان کاهش یافت که پیش‌بینی می‌کنیم قیمت فولاد به زودی به کیلویی ۳۵۰۰ تومان تا ۳۶۰۰ تومان برسد.

سرقینی همچنین گفت: عرضه محصولات فولادی از اول مرداد تا کنون حدود ۷۵۰ هزار تن بوده که فقط ۱۵ هزار تن از این میزان میلگرد و مقاطع طویل بوده است.

وی افزود: از امروز سقف رقابتی برای عرصه در بورس برداشته می شود ضمن اینکه از فولادسازان بزرگ تعهد گرفتیم تا افزایش ۳۰ درصدی در عرضه به بورس کالا داشته باشند که پیش بینی می کنیم با وجود کاهش قیمت انواع مقاطع فولادی و به ویژه کاهش قیمت میلگرد به کیلویی ۳۵۰۰ تومان در بازار، درآمد فولادسازان در بورس نیز ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یابد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب: 44732
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما