گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران
چالش ساختاری بورس‌کالا با قیمت‌گذاری دستوری
رویکرد تعزیراتی و اختلال در عرضه فولاد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: ثبات قیمت فلزات در بازارهای جهانی تاثیر مثبتی بر بازارهای داخلی خواهد داشت.
 
به گزارش ماین نیوز، وحید یعقوبی مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با ارزیابی بازارهای جهانی فلزات و میزان تاثیرگذاری کاهش قیمت آنها بر بازار داخل گفت: طبق پیش‌بینی انجمن فولاد، بازار محصولات فولادی تا سال 2020 یک روند تثبیتی قیمتی را تجربه خواهد کرد و چندان نوسان شدیدی را در این بازار شاهد نخواهیم بود.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته، شمش فولادی در کانال 500دلاری ایستاده و نهایت نوسان در این بازار تنها در سقف 20دلار بوده است.

این فعال فولاد کشور در خصوص بازار داخلی فولادی‌ها نیز افزود: بورس‌کالا از دو متغیر قیمت‌های جهانی و شرایط خاص داخلی تبعیت کرده اما پیش‌بینی تغییر نوسان از قیمت‌های جهانی نمی‌شود.

وی اضافه کرد: قیمت‌گذاری دستوری تاثیرات منفی بر فروش شرکت‌‌ها گذاشته و ساختار بورس‌کالا و اقتصاد را با خدشه روبه‌رو ساخته و باعث از بین رفتن انگیزه عرضه‌‌کنندگان شده است؛ از سوی دیگر، رویکرد تعزیراتی که امروز بر چاشنی بازار شده مسبب توقف عرضه‌ها شده یا عرضه را با اختلال مواجه کرده است.

یعقوبی در پایان اظهار کرد: تصحیح سیاست‌های داخلی و کنترلی بر بازار از عوامل مهه تنظیم بازار بوده که می‌تواند تاثیرات مثبتی در سهام فولادی‌ها بگذارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب: 44722
 
مرجع : بورس نیوز