گروه صنایع معدنی فولاد
 
تعیین قیمت پایه فولاد با ارز ۴۲۰۰ تومانی در بورس کالا
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد: قیمت پایه فولاد با ارز ۴۲۰۰ تومانی در بورس تعیین می شود .
 
به گزارش ماین نیوز، سیف الله امیری با اشاره به اینکه مصرف کنندگان محصولات فولادی می توانند از طریق بورس کالا ، کالای مورد نیاز خود را (مشروط به عرضه درصدی محصول تولیدی در بورس ) خریداری کنند، اظهارداشت: واحدهای کوچک و واحدهایی که امکان خرید از بورس را ندارند می توانند به صورت مچینگ و طبق روال گذشته از واحدهای تولید کننده خرید کنند.

وی تاکید کرد : دستورالعمل تنظیم محصولات فولادی توسط وزیر صنعت ، معدن و تجارت ابلاغ و معاونت امور معادن و اداره کل صنایع معدنی مسوول اجرای آن است .

امیری ادامه داد: بر اساس دستورالعمل مذکور کالاهای فولادی باید در بورس عرضه و به فروش برسد و صرفا واحدهای مصرف کننده واقعی قادر به خرید از بورس هستند نه واسطه ها و دلالان .

وی با تشریح نحوه قیمت گذاری فولاد افزود : بر اساس دستورالعمل تنظیم بازار نحوه قیمت گذاری پایه در بورس بر اساس میانگین آخرین قیمت متال بولتن و کشورهای cis ( دریای سیاه) ضرب در ارز رسمی کشور به علاوه ده درصد رقابت تعیین می شود .

امیری تصریح کرد: صادر کنندگان فولاد هم حتما باید کالایشان را برای تامین نیاز داخل کشور در بورس و .. عرضه کنند و سپس اقدام به صادرات کنند و در این زمینه بخشنامه ساماندهی و صادرات فلزات از طریق وزیر صنعت ، معدن و تجارت صادر شده است .
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب: 44678
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم