گروه صنایع معدنی فولاد
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:
فولاد مبارکه بهترین نهاد برای صرفه جویی در مصرف آب است
گروه صنایع معدنی >فولاد - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: فولاد مبارکه در میدان عمل یکی از بهترین نهادها در عرصه صرفه‌جویی در مصرف آب است. این شرکت با خرید و بازیابی پساب فاضلاب بسیاری از نیازهای آبی خود را تأمین کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، حیدرعلی عابدی درباره فعالیت‌های صنعت فولاد اظهار کرد: صنعت فولاد و به ویژه مجتمع فولاد مبارکه یکی از نیروهای محرکه اقتصاد کشور است.

وی افزود: صرف‌نظر از مشاغل مستقیم ایجادشده، نقش این صنعت در ایجاد مشاغل غیرمستقیمی فولادی قابل انکار نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی صنعت فولاد را تبلوری عالی از اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: صنعت فولاد نماد خودباوری و خوداتکایی ملی ماست.

عابدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون توجه به ظرفیت‌های درونی ادامه داد: نقشی که صنعت فولاد در اقتصاد کشور ایفا می‌کند کمتر از صنعت نفت نیست.

وی با ابراز تأسف از سیاه نمایی‌های ایجادشده درباره مصارف آب صنعت فولاد در اصفهان خاطرنشان کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد مصرف آب فولاد مبارکه کمتر از مصرف آب چند باغی است که در بالادست استان قرار دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در میدان عمل یکی از بهترین نهادها در عرصه صرفه‌جویی در مصرف آب است. این شرکت با خرید و بازیابی پساب فاضلاب بسیاری از نیازهای آبی خود را تأمین کرده است.

عابدی گفت: صنعت فولاد فرصتی برای توسعه و رشد اقتصادی ایران است و پیش‌بینی می‌شود این صنعت جایگاه خود را در حوزه خاورمیانه و اروپا ارتقا دهد.

وی ادامه داد: اظهارنظرهای متعصبانه درباره محیط زیست و سیاه‌نمایی علیه صنعت فولاد به نفع ایران و اصفهان نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات اخیر حوزه اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: در شرایط موجود کشور باید از صنایعی مانند فولاد و ذوب‌آهن که موجب پویایی اقتصاد کشور می‌شوند حمایت ویژه کرد.

عابدی گفت: تولیدات صنایع فولاد کشور هزینه تمام‌شده بسیاری از محصولات صنعتی را کاهش داده است و اگر این تولیدات نبود، مردم ما باید محصولات وابسته به این صنعت را چندین برابر قیمت موجود از خارج تهیه می‌کردند.ش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب: 44666
 
مرجع : خبرگزاری برنا