گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت:
قیمت فولاد از طریق بورس کالا مشخص می‌شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد : قیمت پایه فولاد با ارز 4200 تومانی در بورس تعیین می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، سیف الله امیری اظهار کرد: مصرف کنندگان محصولات فولادی می‌توانند از طریق بورس کالا، کالای مورد نیاز خود را (مشروط به عرضه درصدی محصول تولیدی در بورس) خریداری کنند و واحد‌های کوچک و واحد‌هایی که امکان خرید از بورس را ندارند می‌توانند به صورت مچینگ و طبق روال گذشته از واحد‌های تولید کننده خرید کنند.

امیری تاکید کرد: دستورالعمل تنظیم محصولات فولادی توسط وزیر صنعت، معن و تجارت ابلاغ و معاونت امرو معادن و اداره کل صنایع معدنی مسوول اجرای آن است.

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل مذکور کالا‌های فولادی باید در بورس عرضه و به فروش برسد و صرفا واحد‌های مصرف کننده واقعی قادر به خرید از بورس هستند نه واسطه‌ها و دلالان.

امیری با تشریح نحوه قیمت گذاری فولاد افزود: بر اساس دستورالعمل تنظیم بازار نحوه قیمت گذاری پایه در بورس بر اساس میانگین آخرین قیمت متال بولتن و کشور‌های cis (دریای سیاه) ضرب در ارز رسمی کشور به علاوه 10 درصد رقابت تعیین می‌شود.

امیری تصریح کرد: صادر کنندگان فولاد هم حتما باید کالایشان را برای تامین نیاز داخل کشور در بورس و .. عرضه کنند و سپس اقدام به صادرات کنند و در این زمینه بخشنامه ساماندهی و صادرات فلزات از طریق وزیر صنعت، معدن و تجارت صادر شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 44663
 
مرجع : خبرگزاری میزان