گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
انتقال آب از خلیج فارس به کرمان در دستور کار رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از سفر قریب‌الوقوع رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی به سیرجان خبر داد .
 
به گزارش ماین نیوز، شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت : این دومین بازدید دکتر مرتضی شهید زاده از خط انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان می‌باشد .

حسن پور گفت: انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران یکی از ابر پروژه‌های مهم کشور می‌باشد.

وی با بیان این مطلب که این خط انتقال آب گل‌گهر سیرجان، مس سرچشمه و چادرملو یزد را تامین خواهد کرد، افزود: گل‌گهر به این آب نیاز فوری و اورژانسی دارد، زیرا تعدادی کارخانه فولاد در این منطقه تا پایان سال آینده راه‌اندازی می‌شوند که باید سریعتر آب مورد نیاز آنها تامین شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران، الگوی موفقی برای سایر پروژه‌های انتقال آبی در کشور باشد، افزود:وی ابتدا از مخازن ذخیره آب و تصفیه آب در بندرعباس بازدید و سپس با پیمودن طول 300 کیلومتری بوسیله خودرو، این خطوط انتقال آب را مورد بررسی و بازدید قرار خواهند داد.

وی افزود:در پایان نشستی در مجموعه گل‌گهر خواهیم داشت که امیدواریم تسهیلاتی که از صندوق توسعه ملی درخواست کردیم در پایان این سفر تصویب شود تا مقداری در اجرای این پروژه تسریع بخشیده شود.

نخستین بار به عنوان ریاست بانک کشاورزی کشور از این خط انتقال بازدید کردند و فردا نیز به عنوان رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی به اتفاق اعضای هیات مدیره صندوق توسعه ملی از پروژه خط انتقال آب بازدید خواهند کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 44661
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان