گروه صنایع معدنی
 
عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید کلرید کلسیم کشور آغاز شد
گروه صنایع معدنی - عملیات اجرایی ساخت اولین کارخانه تولید کلرید کلسیم و هیدروکسید منزیم در کشور عصر شنبه با حضور معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان ایمیدرو و استاندار اصفهان در شهرستان خور و بیابانک آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، این مجموعه تولیدی با اعتبار 400 میلیارد ریال با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مجتمع پتاس خور و بیابانک و بخش خصوصی احداث خواهد شد و زمینه استحصال کلرید کلسیم به ظرفیت 30 هزار تُن در سال و هیدروکسید منزیم به ظرفیت پنج هزار تن در سال را فراهم خواهد کرد.
این کارخانه صنعتی زمینه اشتغال 70 نفر را به صورت مستقیم و 200 نفر را به صورت غیر مستقیم و زمینه دست یابی به بزرگترین بازار مصرف در خاورمیانه را فراهم می کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در مراسم آغاز اجرای این طرح ابراز امیدواری کرد که با رسیدن گاز مورد نیاز به این مجموعه تولیدی، زمینه تولید و استحصال کلرید کلسیم و هیدروکسید منزیم فراهم و کشورمان از واردات این مواد بی نیاز شود.
' مهدی کرباسیان ' افزود: تکمیل چرخه تولید از جمله مهمترین شاخص های صنعت به شمار می رود و راه اندازی این مجتمع تولیدی تا حد زیادی برای صنایع نفت و گاز مفید خواهد بود.
خاطرنشان می شود، وی به همراه استاندار اصفهان پیش از این مراسم از مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک بازدید کرد.
مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک مشتمل بر 6 بخش و گستره ای افزون بر 2 هزار کیلومتر مربع در فاصله 35 کیلومتری شهر خور و بیانک احداث شده است.
هدف از راه اندازی این منطقه، توسعه گردشگری در معادن کشور عنوان شده است.
این طرح با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران (ایمیدرو) و با هزینه ای حدود 500 میلیون تومان احداث و افتتاح شده است.
شهرستان خور و بیابانک با 20 هزار نفر جمعیت در 420 کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب: 44649
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا