گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل تامین سرمایه امین خبر داد:
تامین مالی ۲۰۰ میلیاردی صنعت فولاد از بازار سرمایه
ویژگی انتشار صکوک
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل تامین سرمایه امین با اشاره به ویژگی های انتشار اوراق صکوک از تأمین مالی 200 میلیارد تومانی برای صنعت فولاد در آینده نزدیک توسط این تأمین سرمایه خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، روز گذشته غلامرضا ابوترابی مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی از صدور مجوز سازمان بورس برای انتشار بخش سوم صکوک اجاره شستا به ارزش ۱.۲ هزار میلیارد تومان با سود ۱۹ درصدی و پشتوانه سهام ۴ شرکت درفرابورس از 23 تا 27 مرداد ماه خبر داد.

سعید بداغی با اشاره به اینکه تأمین سرمایه امین مشاور عرضه این اوراق است،گفت: این اوراق، 3 ساله بوده و سود آن هر 6 ماه یکبار به حساب دارندگان واریز می‌شود.عامل فروش این اوراق کارگزاری امین‌آوید است. تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی آن هم بر عهده تامین سرمایه‌های امین، تمدن، نوین و سپهر خواهد بود.تضمین اوراق ترکیبی از ضمانت بانک رفاه و توثیق سهام تاپیکو است.

وی ادامه داد: از جمله ویژگی‌های این اوراق شکل‌گیری همکاری مؤثر بین 4 شرکت تامین سرمایه با محوریت امین است که این امر موجب هم‌افزایی بین نهادهای مهم بازار سرمایه و الگویی برای خدمت‌رسانی بهتر به صنایع و‌ نهادها است.ویژگی دیگر این اوراق، حرکت به سمت کاهش وابستگی اوراق بدهی به تضامین بانکی است که قدمی مهم در کاهش هزینه‌های تأمین مالی و تسهیل انتشار اوراق محسوب می‌شود.

بداغی در پاسخ به سؤال آیا اوراق دیگری هم در آینده نزدیک منتشر می‌شود،گفت: به زودی تأمین مالی 200 میلیارد تومانی برای صنعت فولاد توسط تأمین سرمایه امین انجام خواهد شد. همکاری و همراهی مجموعه سازمان بورس، شرکت مدیریت دارایی مرکزی، فرابورس و کنسرسیوم تأمین سرمایه‌ها در به ثمر رسیدن انتشار اوراق مذکور بسیار مؤثر و کلیدی است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹
کد مطلب: 44499
 
مرجع : بورس پرس