گروه معادن مس
 
مدیرعامل بورس کالا:
خریداران مس کاتد باید مفتول تولیدی خود را در بورس عرضه کنند
گروه معادن >مس - مدیر عامل بورس کالا می‌گوید خریداران مس کاتد از بورس کالای ایران موظف هستند جهت تأمین نیاز بازار داخل، مفتول مس تولیدی خود را در این بازار عرضه کنند.
 
به گزارش ماین نیوز، حامد سلطانی نژاد  اظهار کرد: خریداران مس کاتد موظف هستند مفتول تولیدی خود را در بورس کالا عرضه کنند؛ در غیر این صورت از خریدهای بعدی آن‌ها در بورس جلوگیری به عمل خواهد آمد.

او با اشاره به اقدامات به عمل آمده درباره پالایش خریداران مس در بورس کالا اظهار کرد: بعد از اعلام ارز رسمی، قیمت‌های پایه در بورس کالا بر مبنای این نرخ ارزش گذاری شده و رقابت ها نیز بر همان مبنا روی قیمت‌ها انجام می‌شود. این اتفاق موجب شد قیمت‌هایی که در بورس کالا کشف می‌شود، بعضاً از قیمت‌های خارج بورس، پایین‌تر باشد که به موجب آن تقاضا برای محصولاتی که در بورس عرضه می‌شود، افزایش یافت.

وی تاکید کرد: برای حذف تقاضای کاذب از بازار، با اقداماتی که با هماهنگی وزارت صمت، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از تولیدکننده و همچنین انجمن مربوط برای پالایش متقاضیان مس صورت گرفته، این قبیل فعالیت‌های سوداگری و اقدام جهت انبارکردن و احتکار مواد اولیه موردنیاز تولیدکننده‌های واقعی به حداقل می‌رسد.

سلطانی‌نژاد تاکید کرد: در همین راستا بنا داریم از مصرف کالای عرضه شده بورس کالا در صنایع پایین دست مطمئن شویم؛ اما اگر کسانی در پایین دست وجود داشته باشند که بخواهند کالا را از بورس بگیرند و وارد چرخه تولید نکنند، قطعا با این افراد برخورد می‌کنیم و کدها و تقاضاهای غیرواقعی را با همکاری وزارت صنعت و سازمان حمایت ممنوع خواهیم کرد.

وی تاکید کرد هر چند ارز آوری ناشی از صادرات و تعهدات صادراتی برای سیاست‌گذاران اقتصادی و بورس کالا مهم است اما تأمین نیاز صنایع داخلی در بورس در درجه اول اولویت قرار دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: 44438
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا