گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
از فردا در اصفهان؛​
آغاز بکار دهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، فولاد، ریخته‌گری و صنایع وابسته
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - دهمین نمایشگاه بین المللی متالوژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین آلات و صنایع وابسته از فردا ­آغاز به کار می کند.­
 
­به گزارش ماین نیوز، این نمایشگاه فردا با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت و مقامات استان اصفهان و با مشارکت بیش از 150 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان واقع در پل شهرستانی گشایش می یابد.

مشارکت‌کنندگان دهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته از استان‌های تهران، اصفهان، کرمان، آذربایجان شرقی، فارس، مرکزی، قم و خراسان رضوی در این نمایشگاه حضور خواهند یافت و دستاوردهای خود در زمینه‌های ریخته‌گری، تولید فولاد، چدن و فلزات غیرآهنی، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی وابسته، تصفیه‌خانه‌های صنعتی و خدمات صنعت متالوژی و شکل‌دهی فلزات را در 333 غرفه در معرض بازدید متخصصان و بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

شرکت فولاد مبارکه، شرکت سهامی ذوب‌آهن، هلدینگ توکافولاد، متالورژی مصمم اصفهان، فرازپویان دماوند، مهرتاش سپاهان، صنایع ریخته‌گری سپاهان فولاد آتشگاه، سلیم صنعت سپاهان و ژوپن گاز از جمله معتبرترین برندهای اصفهانی حاضر در این نمایشگاه به شمار می‌روند. همچنین شرکت‌های پرتوگستر، فولاد معدن پاسارگاد، کیمیا طب، تجهیز باران، کنترل سیستم ابزار نوین، اطلس کالا تجارت سبز، ایده تامین مکانیک، باهر کیمیا رهاورد و کلینیک برق بین‌الملل به عنوان نمایندگان شرکت‌های بین‌المللی و خارجی در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای هر چه بهتر برگزار شدن دهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اصفهان انجام شده که نتایج مهمی نیز به دنبال ­ داشته است. افزایش تعداد شرکت‌های داخلی و خارجی، افزایش متراژ واگذار شده، برگزاری برنامه‌های جانبی همچون نشست جمعی از متخصصان صنعت فولاد و نورد و صنایع ریخته‌گری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط انجمن دایکست و برگزاری بازدید‌های تخصصی از کارخانه فولاد مبارکه و شرکت‌ سهامی ذوب‌آهن از جمله ویژگی‌ها و تفاوت‌های نمایشگاه امسال نسبت به دوره‌های پیشین به شمار می‌رود.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اصفهان بخش‌های مختلفی را در خود جای داده است. در یکی از این بخش‌ها، فعالان حوزه آهن و فولاد شامل مواد اولیه و مواد معدنی، فولاد خام و آلیاژ‌های آهن، کارخانجات آهن و فولاد، تجهیزات و ماشین‌‌آلات صنایع فولاد و انواع محصولات فولادی توانمندی‌های خود را به نمایش می‌گذارند. در بخش ریخته‌گری، قالب‌سازی، آهنگری و ماشین‌کاری، انواع روش‌های ریخته‌‌گری، قالب‌سازی و انواع قالب‌ها، آهنگری و فورج، ماشین‌کاری و دریلینگ، آب‌کاری و پوشش‌‌دهی، جوشکاری و تجهیزات جوش و انواع روش‌های برشکاری به نمایش گذاشته خواهد شد. بخش فلزات غیرآهنی نیز از جمله بخش‌هایی به شمار می‌رود که طی سال‌های گذشته با استقبال بی‌نظیر مخاطبان روبرو شده است. در این بخش، آلومینیوم، مس، سرب و روی، اکتشاف و استخراج فلزات غیرآهنی، فرآوری فلزات و تولید محصولات فلزی غیرآهنی مورد توجه بازدیدکنندگان و مخاطبان قرار می‌گیرد.

در حوزه معدن و صنایع معدنی نیز مواد معدنی فلزی و غیر فلزی، انواع زغال سنگ و کک، مشاوره و ژئوتکنیک، اکتشاف، حفاری و استخراج، انواع تجهیزات معدن، ماشین‌‌آلات سنگین، کائه‌‌آرایی و فرآوری و پیمانکاری معادن به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین کوره‌ها، نسوزها و سرامیک‌های صنعتی و پروژه‌های صنعت و معدن از جمله بخش‌های دیگری هستند که در این نمایشگاه مورد توجه قرار می‌گیرند.

این نمایشگاه در شرایطی برپا می‌شود که ایران رتبه چهاردهم کشورهای فولادساز جهان را در اختیار دارد و در­­سال‌های اخیر از کشورهای فرانسه و انگلیس پیشی گرفته است. با این حال، جمهوری اسلامی ایران به عنوان بیستمین صادرکننده فولاد، در جایگاه عقب‌تری از کشورهای اوکراین و ترکیه با رتبه‌های هفتم و دهم جهانی جای گرفته است. یکی از­ دلایل این موضوع، کاهش تقاضای بازار به شمار می‌رود که برگزاری نمایشگاه و عرضه توانمندی‌ها می‌تواند تاثیرگذاری مستقیمی در افزایش تقاضا و در نهایت رونق بازار آهن و فولاد داشته باشد.­

علاقمندان به بازدید از دهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته می‌توانند ­شانزدهم تا نوزدهم مردادماه ­از ساعت 16 تا 22 به پل شهرستان، محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان مراجعه کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 44432
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما