گروه معادن مس
 
آخرین پیش‌بینی متال‌بولتن از قیمت مس در 2018؛
مس بالای ۶۶۰۰ دلار معامله خواهد شد
گروه معادن >مس - اپکس متال بولتن، گزارش منحصربه‌فردی است که از بهترین تحقیقات و تحلیل‌ها در خصوص قیمت فلزات در بازار تشکیل شده و پیش‌بینی‌های سه‌ماهه ارائه می‌کند. همچنین، براساس این گزارش قیمت مس در سال‌های پیشِ رو افزایشی خواهد بود.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از عصر مس ، بر‌ اساس آخرین گزارش اپکس متال بولتن، مؤسسات INTL FCStone، CLSA، EIU، Investec و ING به‌ترتیب بیشترین دقت را در ارائه پیش‌بینی‌ها داشته‌اند. بر‌اساس مدل متوسط وزنی پیش‌بینی متال بولتن که نتایج 20 مؤسسه تحقیقاتی معتبر را در نظر می‌گیرد، احتمالاً متوسط قیمت مس در سه‌ماهه سوم سال جاری، 6606دلار بر تن، و در سه‌ماهه پایانی سال جاری، 6684 دلار بر تن خواهد بود.

نمودار زیر تغییرات قیمت مس تا سال 2023 میلادی را پیش‌بینی می‌کند. این نمودار نشان می‌دهد تا سال 2020 قیمت مس افزایشی خواهد بود و در میانه این سال به بیشترین میزان خود می‌رسد.جدول زیر نیز به‌طور دقیق ارقام مربوط به میانگین وزنی و میانگین ساده پیش‌بینی مؤسسات، به همراه کمترین و بیشترین پیش‌بینی ارائه شده توسط مؤسسات مذکور را نشان می‌دهد. بر اساس این جدول کمترین و بیشترین قیمت مس در سال 2023 میلادی به‌ترتیب 7،395 دلار در هر تن و 8،818 دلار در هر تن خواهد بود.

منبع : عصر مس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: 44403