گروه صنایع معدنی فولاد
 
احتمال لغو تعرفه آمریکا بر واردات فولاد از اتحادیه اروپا
گروه صنایع معدنی >فولاد - مشاور اقتصادی کاخ سفید اعلام کرد آمریکا ممکن است تحت شرایطی تعرفه این کشور بر واردات فولاد از اتحادیه اروپا را لغو کند.
 
به گزارش ماین نیوز و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید اعلام کرد آمریکا ممکن است تحت شرایطی تعرفه این کشور بر واردات فولاد از اتحادیه اروپا را لغو کند.

لری کودلو افزود چنانچه توافق تجاری آمریکا و اتحادیه اروپا به خوبی پیش رود، واشنگتن ممکن است تعرفه واردات فولاد از اتحادیه اروپا را لغو کند.

وی گفت: "چنانچه این توافق به خوبی پیش رود گمان نمی‌کنم تعرفه واردات فولاد از اتحادیه اروپا ادامه یابد. نمی‌خوام جلوتر حرکت کنم اما دونالد ترامپ اشاره‌ای به این مسئله کرد و این موضوع مورد بحث قرار گرفت."

دونالد ترامپ و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا 25 ژوئیه در واشنگتن با یکدیگر گفتگو و بر سر تعرفه های صفر، موانع غیرتعرفه‌ای صفر و حذف یارانه اقلام تجاری به جزء خودرو به توافق رسیدند.

وزیر دارایی آمریکا 26 ژوئیه اعلام کرد تعرفه‌هایی که آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم اعمال کرده است به رغم ادامه گفتگوها با اتحادیه اروپا همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

وی افزود در حالی که گفتگوهای آمریکا و اتحادیه اروپا در جریان است واشنگتن تعرفه‌ای بر خودروهای وارداتی از اتحادیه اروپا اعمال نخواهد کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: 44401
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان