گروه صنایع معدنی فولاد
 
ریل ها در انبارها مانده اما آخوندی از چین، هند و ترکیه وارد می کند
گروه صنایع معدنی >فولاد - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهر سازی در نخریدن ریل های تولید داخل گفت: هزار تن ریل تولید داخل در انبارها مانده اما آخوندی از چین، هند و ترکیه وارد می کند.
 
به گزارش ماین نیوز، نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به سوالش از عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی که فردا سه شنبه در صحن مجلس مطرح می شود، گفت: محور این سوال درباره تولید ریل برای راه آهن داخل کشور،و نخریدن این ریل ها از سوی وزارت راه و تلاش برای واردات است.

وی با بیان اینکه در ایران نزدیک به 100 سال است که راه آهن ایجاد شده، تصریح کرد: متاسفانه در این مدت هنوز به ریل سازی روی نیاوردیم که با پیگیریهای نمایندگان مجلس و سوالاتی که از وزیر راه در این زمینه داشتیم قرار شد تا شرکت ذوب آهن در این زمینه اقدام کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ذوب آهن تا کنون هزار و 500 تن ریل ساخته، تصریح کرد:متاسفانه وزارت راه و شهرسازی تنها 500 تن از این ریل ها را خریداری کرده و در حال حاضر هزار تن ریل آماده تحویل است اما مسئولین از خرید امتناع می کنند.

قاضی پور اضافه کرد: به رغم آماده شدن این ریل ها، مسئولین از کشورهای چین، هند و ترکیه خرید می کنند این در حالی است که طبق ماده 54 قانون برنامه ششم باید حداکثر استفاده از تولیدات داخلی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام وزارت راه خلاف قانون است، افزود: آخوندی وزیر راه و شهرسازی قبلا در کمیسیون عمران مجلس حاضر شد و پاسخ قانع کننده ای نداد و به همین دلیل باید در صحن مجلس پاسخگو باشد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 44397
 
مرجع : خبرگزاری الف