گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیر آب و فاضلاب شهرستان مبارکه خبر داد:
آغاز عملیات انتقال پساب شهرهای مبارکه و کرکوند به شرکت فولادمبارکه
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر آب و فاضلاب شهرستان مبارکه از آغاز عملیات انتقال پساب شهرهای مبارکه و کرکوند به شرکت فولادمبارکه خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، سیف الله بستاکی گفت: عملیات انتقال پساب از شهر مبارکه و محله صفائیه به شرکت فولاد مبارکه آغاز شد این در حالیست که طبق قرار داد بیع متقابل که در سال 92 میان شرکت فولاد مبارکه و آبفا استان اصفهان منعقد شد ه بود مقرر گردید در نیمه دوم سال جاری پساب به شرکت فولاد مبارکه انتقال یابد.اما این امر به دلیل وقوع تنش آبی در استان و نیاز مبرم فولاد مبارکه به منابع آبی زودتر از موعد مقرر عملیاتی شد.

وی به انتقال زودتر از موعد پساپ به شرکت فولاد مبارکه اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: استان اصفهان در سال جاری با تنش آبی مواجه شده ،بنابراین شرکت فولاد مبارکه برای رفع نیاز آبی،احتیاج به استفاده از پساب داشت براین اساس زیر ساخت های انتقال پساپ از شهرستان مبارکه به شرکت فولاد مبارکه زودتر از موعد مقرر مهیا شد.

وی به اجرای شبکه فاضلاب در شهر مبارکه اشاره کرد و اعلام نمود: از سال70 تا 92 ،حدود 80 کیلو متر در شهر مبارکه و 70 کیلومتر در محله صفائیه شبکه فاضلاب اجرا گردید اما با انعقاد قرار داد بیع متقابل میان شرکت فولاد مبارکه و آبفا استان اصفهان طی دو سال 180 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر های مبارکه و کرکوند اجرا شد.

بستاکی به ضرورت احداث ایستگاههای پمپاژ برای انتقال پساب به تصفیه خانه فاضلاب مبارکه پرداخت و تصریح کرد: هم اکنون احداث 4فقره ایستگاه پمپاژ فاضلاب در شهر مبارکه دردستور کار قرار گرفت ،ایستگاه پمپاژ صفائیه با 90درصد پیشرفت فیزیکی ،ایستگاه پمپاژدرچه با 63 درصد ،ایستگاه پمپاژاسماعیل ترخان با 2 درصد و ایستگاه پمپاژ نهچیر که تملک زمین آن انجام گرفت.

وی به احداث ایستگاه پمپاژ در شهر کرکوند اشاره کرد و اعلام نمود:هم اکنون در شهر کرکوند دو فقره ایستگاه پمپاژ در حال احداث است که ایستگاه پمپاژ کرکوند با 97 درصد و ایستگاه پمپاژ سورچه –سیاهبوم با 9 درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار گرفت .این در حالیست که 90 درصد شبکه فاضلاب شهر کرکوند که به طول 5/43 کیلومتر است اجرایی شده و تنها 4 کیلومتر باقیمانده است.

بستاکی اعلام کرد:پیش بینی می شود در نیمه دوم سال جاری ایستگاه پمپاژ کرکوند و صفائیه به بهره برداری برسد.

مدیر عامل ابفا مبارکه

مدیرآب و فاضلاب شهرستان مبارکه به اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی اشاره کرد و تصریح نمود: جذب سرمایه گذار بسیار موثر در اجرای سریع پروژها می باشد بعنوان مثال تا قبل انعقاد قرار داد بیع متقابل میان شرکت آبفا استان اصفهان و فولادمبارکه جهت اجرای شبکه فاضلاب ، جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در شهر کرکوند 32 درصد بوده در حالیکه این رقم در مرحله اول اجرای شبکه فاضلاب در این شهر به 66 درصد رسیده است.

وی به اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای دیزیچه ،زیبا شهر و طالخونچه پرداخت و تصریح کرد:در قرارداد اولیه بیع متقابل میان شرکت آبفا و فولاد مبارکه که در سال 92 منعقد شده بود اجرای شبکه فاضلاب شهر های زیباشهر ،دیزیچه و طالخونچه نیامده بود که با رایزنی های صورت گرفته در سال 96 با حضور وزیر نیرو عملیات اجرای شبکه فاضلاب این شهر ها نیز آغاز شد.

بستاکی بیان داشت: در حال حاضر عملیات احداث ایستگاه پمپاژ ،اجرای خطوط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب زیبا شهر با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست همچنین عملیات احداث 3 باب ایستگاه پمپاژو اجرای خطوط انتقال و شبکه فاضلاب با 48 درصد پیشرفت فیزیکی اجرایی شده است.

بستاکی پیرامون اجرای تاسیسات فاضلاب شهر طالخونچه گفت: درحال حاضر شهر طالخونچه فاقد تاسیسات شبکه فاضلاب است اما با پی گیری های مسئوالان امر در وزارت نیرو و آبفا استان، در سال 96 سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور ردیف اعتبار این طرح را مصوب نمود که عملیات اجرای آن در صورت تخصیص اعتبار در نیمه دوم سال جاری انجام می شود.

مدیر آب وفاضلاب شهرستان مبارکه با بیان اینکه با تکمیل شبکه فاضلاب شهرهای مبارکه ،کرکوند ،زیباشهر ،دیزیچه و طالخونچه پساب فاضلاب این شهرها به فولادمبارکه انتقال می یابد تصریح کرد:درست است که هم اکنون قسمتی از شهر مبارکه و کرکوند که شبکه فاضلاب آن اجرا شده پساب آن به فولاد مبارکه منتقل می شود اما با اجرای صددرصدی تاسیسات فاضلاب این شهرها ،پساب بیشتری از تصفیه خانه مبارکه به تصیفه خانه فاضلاب شرکت فولاد مبارکه انتقال می یابد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 44393
 
مرجع : خبرگزاری موج