گروه صنایع معدنی فولاد
 
تولید بومی فولاد خام در کشور با بهره‌گیری از دانش روز
گروه صنایع معدنی >فولاد - یکی از شرکت های دانش بنیان داخلی چند سالی است که نقش بسزایی در تحقق تولید فولاد خام به ميزان ۵۵ ميليون تن در افق سال ۱۴۰۴، از طریق انتقال دانش فني و بومي سازي علوم روز دنيا ايفا می کند.
 
به گزارش ماین نیوز، یکی از شرکت های دانش بنیان در کشور با سه دهه فعالیت درخشان و هدفمند در مسير توسعه و تكميل صنايع بالا دستي و پايين دستي زنجيره ارزش آهن و فولاد، نقش بسزایی را در تحقق تولید فولاد خام به ميزان ۵۵ ميليون تن در افق سال ۱۴۰۴، از طریق انتقال دانش فني و بومي سازي علوم روز دنيا ايفا کرده است.

شركت مهندس فكور صنعت تهران با بهره گيري از دانش روز در حوزه مدیریت و ضمن بكارگيري ابزارهای تخصصی و از سويي اعتقاد راسخ به توسعه مبتني بر تحقيق و يادگيري مستمر، به كسب تجاربي ارزنده و سوابق فاخر نائل آمده است و به اين سبب پيشتازي در عرصه رقابت را در صنايع حوزه فعاليت، از آن خود کرده است.

این شرکت، در مشارکت بین المللی با شركتهاي خارجي معتبر و صاحب فناوري از يكسو و با ایجاد بستر همکاری بين متخصصان شرکت و اساتید و خبرگان دانشگاه‌ های معتبر ایراني و خارجي از سوي ديگر اهدافي را در زمينه هاي بهبود عملکرد، افزايش بهره‌ وری، حفاظت از محيط زيست و صرفه جويي در مصرف انرژي، در روند توسعه شركت تعيين کرده است.

محمدحسن سیدشاکری مدیر عامل این شرکت می گوید: اين شركت پس از تاسيس در سال ۷۲ با بهره گيري از دانش روز در حوزه مدیریت و ضمن بكارگيري ابزارهای تخصصی و از سويي اعتقاد راسخ به توسعه مبتني بر تحقيق و يادگيري مستمر، به كسب تجاربي ارزنده و سوابق فاخر نائل آمده است و به اين سبب پيشتازي در عرصه رقابت را در صنايع حوزه فعاليت، از آن خود کرده است.

به گفته وی، پژوهشکده و مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و متالوژی شركت مهندسي فكور صنعت تهران كه جزو برجسته ترین مراکز تحقیقاتی حوزه صنايع سنگ آهن، مس و فولاد در خاورمیانه به شمار مي آيد، از امكانات و تجهيزات پيشرفته و نيروهاي نخبه و خلاق برخوردار بوده و به عنوان يك مركز منحصر به فرد در داخل كشور ، اجراي فرآيند تحقيق و توسعه شركت را تسريع و تسهيل مي کند. ارائه و پذيرش مقالات تحقيقاتي فراوان در كنفرانس هاي بزرگ بين الملل توسط محققين اين مركز گواه اين مدعا است.

زنجیره فعالیت این شرکت شامل احداث كارخانجات مختلف در صنایع معدنی مانند فرآوری سنگ آهن برای توليد سنگ آهن دانه بندی پرعيار و كنسانتره سنگ آهن، گندله سازی و زينترينگ، فولادسازی و نورد گرم و سرد، فرآوری، ذوب و پالايش مس، توليد فروآلياژ، واحدهای تصفيه و خطوط انتقال آب و غیره می شود.

دامنه خدمات ارائه شده این شرکت نیز شامل بخش های مختلفی چون طراحی و مهندسی، تامین و ساخت تجهیزات، اجرا، تامین مالی، سرمایه گذاری و تحقیق و توسعه مرکز فرآوری مواد معدنی و متالوژی می شود.

مدیر عامل این شرکت همچنین در خصوص دستاوردهای شرکت، بیان می کند: بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران و مركز رتبه بندي شركت هاي برتر ايران در بیستمین سال رتبه بندی IMI-۱۰۰ شرکت مهندسي فكور صنعت تهران در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر ایران موفق شد که رتبه ۱۷۵ را از آنِ خود کند و در رتبه اولدر شاخص بين شركتهاي گروه شركتهاي پيمانكاري در سال مالي ۱۳۹۵ در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایران قرار گیرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب: 44385
 
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی دولت